אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות

אנשים רבים תוהים מהם היתרונות והחסרונות של אנרגיה סולארית. זה לא סוד שאנרגיה סולארית טובה לסביבה. אחרי הכול, הפחתת ההסתמכות על דלקים מאובנים מזיקים, מקלה על ניצול המשאבים המוגבלים ומבטיחה שכדור הארץ יישאר ׳בית גידול׳ בריא.

כשאתם מתכננים להתקין מערכת סולארית על גג הבית שלכם, יש הרבה דברים שכדאי לקחת בחשבון. הקדישו זמן כדי להכיר את כל מה שקשור לנושא: אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות.

העלות הכספית

אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות מבחינת העלות הכספית:

חסרון: העלויות הראשונות של התקנת המערכת הסולארית אינן זולות. למרות שהמערכת הסולארית מאפשרת לכם לחסוך בעלויות החשמל בטווח הארוך, בכול זאת העלות הראשונית של רכישת מערכת הפאנלים הסולארית והתקנתה, יכולה להיות גבוהה למדי.

יתרון: מכיוון שצרכי האנרגיה הביתית שלכם מסופקים על ידי מערכת אנרגיה סולארית, תוכלו ליהנות מהפחתת חשבון החשמל החודשי שלכם. למעשה, יתכן שגם תקבלו זיכויים על עודפי האנרגיה שהמערכת שלכם מייצרת, מה שיקזז עוד יותר את חשבון החשמל שלכם.

אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות

אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות – הקשורים לתלות במזג האוויר:

חסרון: מערכת סולארית תלויה במזג האוויר. פאנלים סולאריים מסתמכים על השמש כדי לייצר אנרגיה. לכן, כאשר השמים מעוננים, יתכן שלא תצליחו לייצר את צרכי החשמל של הבית שלכם. למרבה המזל, פאנלים סולאריים לא צריכים 100% אור שמש כדי לפעול. הפאנלים הסולאריים עדיין יוכלו לקלוט חלק מאנרגיית השמש, תלוי בצפיפות העננים, כדי לספק לכם כמויות עצומות של אנרגיה שהמערכת הביתית תוכל לצבור. כלומר, גם אם השמש לא זורחת, בנק האנרגיה שלכם ימשיך לעבוד עבורכם.

יתרון: אפשר להתקין אנרגיה סולארית עם סוללה לאחסון אנרגיה מן השמש, כדי להשתמש בה בימים מעוננים. פאנלים סולאריים בשילוב של סוללת אחסון, מאפשרת לכם לאחסן אנרגיה ולהשתמש בה מאוחר יותר. זה מושלם לאנשים שרוצים לייצר בעצמם את כל האנרגיה לה הם זקוקים, מבלי שיהיו תלויים ברשת החשמל. מערכות גיבוי של סוללות ביתיות, נטענות באנרגיה סולארית מתקדמת מהשמש במהלך היום, כך שאפשר יהיה להשתמש באנרגיה זו בשעות הלילה, או לחסוך אותה כדי להפעיל את הבית בעת הפסקות חשמל.

לא כל גג מתאים

אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות – לא כל גג מתאים להתקנת מערכת סולארית

בסוגיה זו, חשוב להבין שלא כל גג עומד בקריטריונים המאפשרים קליטת אנרגיה מהשמש. ישנם כמה תנאים הקובעים אם הבית שלכם מתאים להתקנת פאנלים סולאריים, כולל: צרכי אנרגיה אינדיבידואליים, שטח גג פנוי, כיוון הגג, ומיקום הבית באזור מוצל.

לסיכום

לדוגמה, גג רחב ידיים הפונה דרומה ללא חסימות, הוא אידיאלי לקליטת אנרגיית השמש. לעומת זאת, מערכת פאנלים הסולארים על גג קטן הפונה מערבה ומוקף בעצים גבוהים, לא תאפשר לכם להפיק את אותה כמות אנרגיה כמו הגג החשוף הפונה דרומה.

אנרגיה סולארית יתרונות וחסרונות לה! כשאתם מתכננים להתקין אנרגיה סולארית בבית שלכם, תוכלו לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות ולקבל החלטה מושכלת המתאימה לצרכים שלכם.

 

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content