אנרגיית השמש

אנרגיית השמש  – העתיד נראה זוהרעם העלייה במחירי החשמל, אנשים מתחילים לבדוק מקורות אנרגיה אחרים, בני קיימא. החדשות הטובות הן שעתידה של האנרגיה הסולרית נראה זוהר. אז אם אתם מחפשים דרך לצמצום עלויות החשמל, ומעדיפים להשתמש באנרגיה ירוקה, אנרגיה סולרית עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

לאן פניה של אנרגיית השמש ?

אנרגיית שמש נראתה בעבר הלא כל כך רחוק, כרעיון פנטסטי מדי. האפשרות להפוך את אנרגיית השמש למקור בר קיימא לחשמל הביתי שלנו נראה ממש מופרך. אבל עכשיו, כשתעשיית האנרגיה הסולארית הופכת ליותר ויותר מקובלת, מעניין מה יקרה בהמשך?

ההסתמכות הגוברת על אנרגיית שמש הלכה וגדלה באופן משמעותי בשנים האחרונות. למשל, בארה״ב ייצור אנרגיה סולרית נטו גדל בין 2010 ל-2020, מ-1,121 ג׳יגה וואט שעה (GWh) ל-90,891 GWh. ומגמה חיובית זו המשיכה לגדול, כאשר בשנת 2021, 39% מכלל ייצור החשמל החדש שהתווסף במדינה היה סולרי.

בשנת 2022, 3% מהחשמל המופק בארה״ב הגיעו מאנרגיית שמש. ויש מחקרים שמראים שאפשר היה לספק למדינה 90% מצרכי האנרגיה באמצעות אנרגיה נקיה שמקורה באנרגיית רוח או שמש.

ירידה בעלות הכללית הקשורה לטכנולוגיה סולרית

המרת אנרגיית שמש לחשמל שמיש מעורבת בטכנולוגיה ובמערכות אחסון מתוחכמות. למרות שהטכנולוגיה הקיימת מתפקדת היטב, התעשייה ממשיכה לפעול כדי ליצור דרך יעילה וחסכונית יותר לייצור חשמל שמיש.

התעשייה הסולרית זכתה למימון משמעותי של הממשלות השונות התומכות בפרויקטים שיוזילו את העלויות הטכנולוגיות הקשורות לאנרגיית שמש. הצפי הוא שעד 2030, יפחתו עלויות האנרגיה הסולרית בחצי. כאשר תהיה גישה נוחה יותר לטכנולוגיה הסולרית, משקי בית רבים יותר יוכלו לרתום את היתרונות של אנרגיית השמש לטובת השימוש הביתי.

פאנלים סולאריים משתלמים

בעשור האחרון ירדה העלות של התקנת הפאנלים הסולאריים באופן משמעותי. וככול שהטכנולוגיה הקשורה לאנרגיה מהשמש תמשיך להשתפר, כך המחירים של הפאנלים הסולריים יהיו יותר ויותר סבירים.

אנרגיית השמש לא צפויה עלייה במחירי החשמל

לפי הצפי, אם ההתקדמות הטכנולוגית תמשיך להתפתח, מחירי החשמל לא יעלו עד שנת 2035. זאת, בתנאי שעד 2035, 95% מהחשמל יופקו מאנרגיה נקייה ומתחדשת.

גידול במשרות בתחום האנרגיה הסולארית

העניין הגובר והגישה הקלה יותר להשגת אנרגיה סולרית הובילו להוספת יותר ויותר מקומות עבודה בתחום. לדוגמה, בארה״ב, בשנת 2021 יותר מ-10,000 חברות בארה״ב העסיקו למעלה מ-255,000 עובדים. לפי נתוני הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה בתחום העבודה, בעשור הקרוב צפויות להתווסף משרות נוספות בתחום האנרגיה הנקייה. לדוגמה, הצפי הוא שעבודות להתקנת מערכות סולריות יגדלו ב-27%. בנוסף, נראה שככול שהמדינה והתושבים יאמצו טכנולוגיה נקיה זו להפקת אנרגיה סולארית נקיה, כך צפויות להתווסף משרות גם בתחומי האדמיניסטרציה והמכירות בענף התעשייה הסולרית.

איך משיגים עתיד של אנרגיית השמש?

עתיד האנרגיה הסולארית נראה זוהר. אחרי הכול, הרעיון של עלויות אנרגיה יציבות ממקורות אנרגיה מתחדשים, הוא פשוט אידיאלי. אבל הגעה לעתיד שבו מסתמכים במידה רבה על אנרגיית השמש לא תתרחש בן לילה. יהיה צורך בהגדלת תמריצי המס לבעלי בתים, למשקיעים ולעסקים כדי לעודד יותר ויותר אנשים לעבור ל- אנרגיית השמש.

לקבלת מחיר על גג סולארי לחצו כאן>>

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content