גג סולארי – עובדות מעניינות

אנרגיה ירוקה צוברת פופולריות במהירות אדירה, כאשר השמש נחשבת כמקור האנרגיה הידידותי ביותר לסביבה והיעיל ביותר לבעלי בתים.

מערכת פאנלים סולאריים ממירה את אור השמש לחשמל. גג סולארי הוא גג אשר מותקנת עליו מערכת של פאנלים המאפשרים לקלוט את אנרגיית השמש כדי להמיר אותה לחשמל.

למעבר לאנרגיה סולארית יש יתרונות רבים המאפשרים לכם לחסוך כסף תוך כדי שאתם מסייעים לשמירה על הסביבה. עם זאת, יש כמה מגבלות הקשורות למיקום הבית ולתנאי מזג האוויר, כך שכדאי להתייעץ עם מומחה בתחום.

גג סולארי – עובדות מעניינות

חוץ מזה, הנה כמה עובדות על אנרגיה סולארית שאולי יעניין אתכם לדעת כאשר אתם בודקים אפשרות להפוך את גג הבית שלכם לגג סולארי.

  1. הרעיון של רתימת אנרגיה מהשמש אינו חדש וכיום יש מגוון רחב של מערכות סולאריות ביתיות
  • עוד במאה ה-15 ניבא ליאונרדו דה וינצ׳י את האפשרות שרעיון רתימת אנרגיית השמש תהפוך למציאות.
  • התא הסולארי הראשון פותח במאה ה-19 אבל היעילות הסולארית שלו היתה אחוז אחד בלבד.

התקנת גג סולארי – לגמרי בחינם

לאחר שתכסו את העלויות הראשוניות הכרוכות בהתקנת גג סולארי, לא תצטרכו להוציא פרוטה נוספת על החשמל שהגג ייצר עבורכם. חוץ מזה, על ידי שימוש באנרגיה סולארית תפחיתו את טביעת הרגל הפחמנית שלכם, מכיוון שזו אנרגיה ירוקה ומתחדשת לחלוטין.

מערכות סולאריות עשויות מחומרים טבעיים

רוב הפאנלים המשמשים להתקנת גג סולארי משתמשים בסיליקון כמרכיב העיקרי שלהם. למה זה טוב? כי יש המון סיליקון בעולם. זה היסוד השני בשכיחותו בקרום כדור הארץ. תאי הסיליקון המיוצרים מטון אחד של חול, מייצרים כמות אנרגיה זהה לשריפה של 500 אלף טון פחם.

בניגוד לפאנלים הסולריים, מקורות הדלק הקונבנציונליים יצרו בעיות סביבתיות ופגיעות בריאותיות חמורות, כולל פליטת פחמן דו חמצני המוביל לשינויי אקלים, לגשם חומצי, לערפיח, לזיהום אוויר, ללערימות של פסולת ולהרס בתי גידול כתוצאה מדליפות נפט ומתאונות.

קיימים שני סוגים של פאנלים סולאריים

  • פאנלים פוטו וולטאיים המותקנים על גג סולארי ממירים את אור השמש לחשמל.
  • פאנלים תרמיים סולאריים משמשים לחימום המים בדוד על ידי ספיגת חום השמש. ניתן להשתמש בפאנלים תרמיים לחימום מים לרחצה או בריכות השחיה.

גג סולארי – עלות ראשונית

אמנם, התקנת פאנלים סולאריים אינה זולה, בלשון המעטה, אבל למרות המחירים הגבוהים מדובר בתקופת החזר די קצרה, וזאת בזכות החיסכון בחשבונות החשמל, וההטבות האחרות שמציעה המדינה. חוץ מזה, בתים המצוידים בפאנלים סולאריים נמכרים במהירות רבה יותר ובמחיר גבוה יותר מבתים ללא מערכות סולאריות.

ההתקדמות הטכנולוגית והעלייה במספר ההתקנות גורמים להורדת מחירי החומרים וההתקנה. עלויות הפאנלים הסולאריים ירדו באופן ניכר, והיום השמש והרוח הם מקורות החשמל הזולים ביותר ברחבי העולם.

דרישות תחזוקה נמוכות לאחר ההתקנה, כמעט ואין צורך בפעולות תחזוקה של המערכת הסולארית. צריך רק לוודא שהפאנלים נקיים וכלום לא מסתיר את השמש, וזהו.

 

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content