הגג כנכס נדל”ן

הגג כנכס נדל”ן – בעולם העסקי והארגוני קיימת שאיפה תמידית רווחים של העסק, כאשר למעשה מדובר והגדלת רווחים הנשענות על גידול בפעילות העסקית ובמכירות, מקסום רווחים הוא מונח כלכלי אשר מתייחס להנבת תשואות נוספות במסגרת הפעילות הקיימת.

אחד מן הכלים המובילים בתחום מקסום הרווחים בעבור חברות ועסקים, הוא בחינה של משאבי העסק הקיימים, לצורך ניצול אפקטיבי יותר שלהם. עולה למעשה השאלה מהם משאבי העסק מהם ניתן להניב רווחים, כאשר התשובה משתנה מעסק לעסק על פי אופיו ומאפייניו, אולם ניתן לקבוע בוודאות כי המשאב העיקרי ובעל הערך של עסקים רבים הוא הנדל”ן שברשותם. קרקעות, מבנים ואפילו גגות, עשויים להפוך בעבור העסק למקור הכנסה פאסיבי, משני ובעל ערך רב.

הגג כנכס נדל”ן לתשואה כללית

בעוד שרבים מבינים את הקשר שבין נכסי נדל”ן לתשואה כלכלית, ההתייחסות אל גג המבנה כאל נכס נפרד ממנו מעוררת השתאות ושאלות. בעוד שעל מנת להפיק רווח מנכס נדל”ן דוגמת משרדים וקרקעות נדרש מבית העסק לוותר על השימוש בהם, גג המבנה הוא למעשה שטח מת שאינו מנוצל, שיכול להניב הכנסה נאה וקבועה ללא כל וויתור.

 

הגג כנכס נדל”ן איך זה עובד?

הגג כנכס נדל”ן בעלי מתחמים עסקיים מסחריים, תעשייתיים, משרדיים ואחרים, אשר ברשותם שטח גג בן 500 מ”ר לכל הפחות, יכולים לנצל את שטח הגג באמצעות התקנת חווה סולארית על הגג, ולמעשה להפוך ליצרן של אנרגיה חשמלית. אותה אנרגיה אשר מצטברת במערכת סולארית מתורגמת לוואט ונמכרת לחברת החשמל בישראל, בעבור רווח נקי לבעל העסק.

בעלי מבנים ומתחמים רבים חששו מהתקנת מערכת כזאת, שתאלץ אותם להתעסקות מיותרת, תחזוקה ובירוקרטיה, מה שיהווה גורם מפריע וגוזל משאבים מן הפעילות העסקית השוטפת. באמצעות חברה אשר מתמחה בהקמה ותפעול של מערכות סולאריות, ניתן למעשה לספק את השטח ולזכות במיקור חוץ יעיל, מקצועי ואפקטיבי לכל הצרכים הללו, מבלי כל התעסקות וגזל של זמן, ותוך גריפת רווח חודשי נאה, קבוע, לאורך זמן.

האם ניתן להתקין מערכת סולארית על גבי כל גג?

הגג כנכס נדל”ן המבוקשים על מנת לייצר את היקף החשמל הרצוי ולהבטיח התקשרות ארוכת שנים ומשתלמת אל מול חברת החשמל, הם גגות הכוללים שטח בן 500 מ”ר של גג. בשל דרישת היקף השטח, מטבע הדברים מדובר בתכנית המתאימה לבעלי מתחמים חקלאיים,מבנים עסקיים ותעשייתיים .

בית עסק אשר ברשותו גג העומד בדרישות הללו, יזדקק בטרם ההתקשרות לבדיקת היתכנות, שבוחנת את רישומי המבנה וההיתרים הקיימים, התשתית החשמלית ,הקונסטרוקציה וההתכנות ההנדסית והאדריכלית. במידה והמבנה עמד בכל התנאים הנדרשים ניתן יהיה להתקדם לשלבי ההתקשרות, התכנון והיישום של המערכת.

בירוקרטיה והיתרים

ההתקשרות עם חברה מובילה בתחום האנרגיה הסולארית היא הכלי היעיל בניהול הפרויקט מא’ ועד ת’, לרבות אחזקתו לאחר ההקמה. על מנת להקים חווה סולארית על גג המבנה נדרש מבנה בעל טופס אכלוס (טופס 4) והיתר בניה, ללא צורך בהיתר בניה חריג לחווה סולארית. לאחר אישור בדיקת ההיתכנות תפנה החברה המבצעת לחברת החשמל לקבלת כל ההיתרים הנדרשים, תהיה אחראית על הקמת החווה בפועל, והסכם ההתקשרות של בעל הגג עם חברת החשמל.

הגג כנכס נדל”ן מיסוי

חשש נוסף של בעלי עסקים מהתקנת מערכת שתספק הכנסה קבועה, הוא נושא המיסוי. דווקא בתחום זה הביא הרגולטור בשורה טובה לבעלי העסקים בישראל, כאשר במטרה לקדם את תהליכי ייצור האנרגיה הירוקה, הוא מעניק פטור ממס בגין הכנסות הנובעות מחווה סולארית, עד לתקרה בת 24000 ₪ בשנה ועד 100 אלף שקל הכנסות מאנרגיה סולארית תקרה מס מופחת של 10%.

הכנסה פאסיבית מחווה סולארית על הגג

המערכת תכלול פנלים סולאריים לקליטת אנרגיית השמש ותרגום שלה לוואטים של חשמל, לרישום ועדכון באמצעות מונה קבוע וניתן למעקב, ולהעברת עודפי החשמל לחברת החשמל, שבהתאם להיקף ייצור החשמל תשלם לבעל הגג מדי חודש את המחיר שנקבע על פי וואט. ההתקשרות אל מול חברת החשמל היא בטוחה ונשענת בין היתר על תמיכה של המדינה ועידוד שלה באמצעות מענקים לחברת החשמל, לרכוש את האנרגיה הסולארית מן החוות הפרטיות, ובהסכם התקשרות ל-25 שנים.

שחר אנרגיה היא חברה מקצועית, מנוסה ומובילה בישראל, האמונה על הקמתן ותחזוקתן של אלפי חוות סולאריות בישראל, בשיתוף פעולה עם עסקים ופרטיים, למיצוי גגות מתאימים כנכס נדל”ן מניב. המומחים בחברת שחר אנרגיה מלווים את בעלי הנכסים משלב הייעוץ, בדיקת ההיתכנות ועד ליישום בפועל, תוך מיצוי זכויותיהם, ניהול הליכים בירוקרטיים ועד ליצירת הכנסה פאסיבית, מניבה ומשתלמת לטווח ארוך שנים.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
0723972159
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content