יש חדש תחת השמש- הכנסה פאסיבית מקרני השמש- יש דבר כזה!

החיפוש אחר מקורות אנרגיה חדישים, שיחליפו בבוא העת מאגרים מתכלים ואנרגיות מתועשות ומזיקות, הוליד טכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות ניצול אנרגטי של משאבים טבעיים, זמינים ושופעים, בראשם אנרגיית השמש. פנלים סולאריים מסיליקון, בעלי יכולת קליטה ושימור של אנרגיית השמש, תוך המרה שלהם לאנרגיה חשמלית הניתנת לשימוש, הפכו את השמש, אחד ממשאבי הטבע החשובים ביותר, לנחלת הכלל ולכלי ליצירת הכנסה פאסיבית ומשתלמת לטווח הארוך.

מי יכול להפיק אנרגיה מן השמש?

תהליך הפקת האנרגיה הטבעית מן השמש הוא תהליך הקורה מאליו, וניתן ליישום באמצעות התקנת מערכות פנלים סולאריים, המאפשרות את קיום התהליך.

התקנת המערכת מתבצעת כיום בעיקרה על גגות מבנים, אולם פיתוח תכנית חדשנית המצויה עדיין בפיילוט מאפשרת גם התקנת מערכת פנלים סולאריים על גבי חממות ומעל שטחים חקלאיים. התכנית מובילה אל מציאות בה מאות אלפי דונמים של שטחים חקלאיים בישראל יוכלו להיות מנוצלים לטובת הפקת אנרגיה סולארית המהווה אנרגיה חלופית ירוקה, ולהוות מנוע דחף לרווחיות החקלאים הישראלים.

הפיילוט הפועל מזה כשנה

על פי ממצאי הפיילוט הפועל מזה כשנה, נמצא כי ניתן להפיק כמות בלתי מבוטלת של אנרגיה, לשימוש עצמי ולמכירה של העודפים לחברת החשמל, וזאת מבלי לפגוע באיכות או בכמות של הגידולים החקלאיים.

כיום בישראל ניתן למצוא מערכות סולאריות וחוות סולאריות על גבי מבנים ומשטחים פרטיים ועסקיים, כאשר המשאב העיקרי הנדרש הוא שטח, גם אם מיושם ובר שימוש בפועל.

האם מדובר בפרויקט בעל פוטנציאל רווחיות?

במדינת ישראל זורחת השמש בממוצע מעל שלוש מאות ימים בשנה, מה שהופך את מאב השמש לשופע וזמין במיוחד. הקמת מערכת סולארית לקליטה וייצור חשמל מקרינת השמש מתבצעת תחת תהליכי רגולציה מקלים באישורי התקנה ובמיסוי, לצד הסכם רכישת עודפי וואט חשמלי שאינם מנוצלים על ידי חברת החשמל, וללא עלויות תחזוקה. בממוצע נמצא כי בתוך שנים אחדות בלבד המערכת משיבה את ההשקעה בה, והופכת למערכת המניבה תשואה קבועה. הסכם ההתקשרות אל מול חברת החשמל הוא הסכם ארוך טווח תוך התחייבות לרכישת עודפי החשמל לתקופה בת 20-25 שנים קדימה.

בזכות פוטנציאל הרווחיות המבטיח לצד הסיכון הנמוך (למעשה מדובר בהשקעה נטולת סיכונים לחלוטין), בנקים ומקורות אשראי מעניקים הלוואות למימון הפרויקט בהיקף של 80% ועד 100% מימון, וניתן להתקין את המערכת הסולארית על הגג הקיים ללא הון עצמי או השקעה פרטית כלל.

כיצד ניתן ליישם ולהתקין את המערכת?

לפני הכל, כאמור, נדרש גג או שטח המשמש לצרכים חקלאיים, בהיקף 500 מטרים רבועים לכל הפחות. מטבע הדברים ככל שהשטח גדול יותר, תותקן מערכת רחבת היקף יותר ובעלת יותר תאים סולאריים, שתפיק בהמשך יותר יחידות וואט חשמלי ורווחיות בעבור בעליה.

בעלי הגג ו/או השטח האמור יידרשו לבדיקת היתכנות, שתכלול בחינה אדריכלית והנדסית של המבנה, בדיקת קונסטרוקציה ומערכות סולאריות מסחריות נלוות ובחינת ההיתרים הנדרשים.

עם קבלת אישור ההיתכנות ניתן יהיה להתחיל בתהליך התכנון, קבלת האישור ויישום המערכת, תהליך אשר כאשר הוא מתנהל בצורה מקצועית על ידי גורמים מנוסים, הוא תהליך מהיר ופשוט.

לאחר התקנת המערכת

לאחר התקנת המערכת בפועל מתבצעים החיבורי הנדרשים באמצעות מונה ומערכת דיגיטלית, חיבור ישיר לחברת החשמל, ושקיפות מלאה כלפי הבעלים בכל רגע נתון. מכאן בעבור בעלי המבנה והמערכת מדובר בהנהלות שקופה, ללא צורך בעבודות  תחזוקה או בירוקרטיה והתעסקות יום יומית, אלא בנכס קיים, מניב ומשתלם.

חברת שחר אנרגיה היא החברה המובילה בישראל בתחום האנרגיות המתחדשות, הפתרונות הסולאריים וניצול אופטימלי של משאבי הטבע. מומחי שחר ארגיה ליווי מאות לקוחות בעלי נכסים מתאימים, אך ללא ידע והבנה בתחום כלל, וסייעו בידם להפוך נכסי נדל”ן קיימים לנכסים אשר מניבים הכנסה פאסיבית קבועה, ללא וויתור על השימוש השוטף בנכס.

מומחי שחר אנרגיה מציגים ידע וניסיון הן בתהליכים התפעוליים ויישום המערכת בפועל, והן בהיכרות מעמיקה עם כלל הצרכים הבירוקרטיים: פניה לרשות המקומית והשגת האישורים הנדרשים, התקשרות והסכמים אל מול חברת החשמל, תחזוקה שוטפת ודיווחי רווחיות לצורך קבלת פטור/הקלות במיסוי.

החברה מלווה את לקוחותיה, פרטיים, עסקיים וארגוניים, בייעוץ ראשוני, ליווי, בדיקת היתכנות, התאמת פתרונות מקצועיים, התנהלות בירוקרטית ועד ליישום, ההקמה והתחזוקה בפועל, תוך סיוע בגיוס מקורות מימון, התקשרות והסכם אל מול חברת החשמל, ויד ביד עם לקוחותיה מסייעת ביצירת סביבה אקולוגית וירוקה לצד מקורות הכנסה פאסיבית משתלמים.

 

 

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content