כמה חשמל מייצר פאנל סולארי?

כמה חשמל מייצר פאנל סולארי? אחד היתרונות החשובים ביותר של הפאנל הסולארי נעוץ בכמות האנרגיה שהוא מסוגל להפיק. אחרי הכול בשביל זה הוא נוצר!

אז כמה חשמל מייצר פאנל סולארי? שאלה זו רלוונטית לכול מי שמתכנן להתקין פאנלים סולאריים ורוצה לדעת כמה פאנלים הם יצטרכו כדי לספק את הצרכים שלהם, בין אם מדובר ב-100% מתצרוכת החשמל הביתי או רק ב-50%. יש כמה גורמים שמשפיעים על יכולת הפקת האנרגיה של פאנל סולארי בודד.

בעשור האחרון חלה ירידה של יותר מ-60% בעלויות ההתקנה של מערכת סולארית. המשמעות היא שזו הופכת לאפשרות ריאלית יותר עבור בעלי בתים ועסקים, שמתעניינים בהתקנת פאנלים סולאריים בנכס שלהם. התעניינות זו מעוררת גם את השאלה: כמה חשמל מייצר פאנל סולארי?

איך פאנל סולארי מייצר אנרגיה

לפני שנחשב כמה חשמל מייצר פאנל סולארי, נסביר שפעולת הפאנלים הסולאריים מאפשרת לחלקיקי האור הנקראים פוטונים לבעוט את האלקטרונים מהאורביטלים שלהם (האזור שסובב את גרעין האטום, שבו האלקטרונים נמצאים בסבירות גבוהה). האלקטרונים נלכדים במוליכים בצורה של זרם חשמלי, וחשמל זה נרתם ונשמר. האזור שבו מתרחשת תגובה זו נקרא ׳תא פוטו-וולטאי׳ או תא סולארי.

פאנלים סולאריים מורכבים מהמוני תאים פוטו-וולטאים, והמערכת הסולארית הכללית מורכבת ממספר פאנלים סולאריים. מערכות סולאריות אלה מחוברות לרשת החשמל הקיימת או לסוללת אחסון שמאפשרת לכוון את האנרגיה המופקת בהתאם לצרכים הנדרשים.

מונחי מפתח בתחום המערכת הסולארית:  kW, kWh, DC & AC

כדי להבין במלואם את המספרים המשפיעים על ׳כמה חשמל מייצר פאנל סולארי׳, צריך קודם כל להתייחס למספר מונחים בסיסיים.

  • קילוואט (kW) – זהו המדד של כוח החשמל השווה ל-1,000 וואט. את האנרגיה החשמלית הנוצרת על ידי פאנל סולארי או מערכת סולארית, ניתן לבטא ביחידות של וואט או קילוואט
  • קילוואט שעה (kWh) – זהו המדד של אנרגיה חשמלית השווה לצריכה של 1,000 וואט במשך שעה. ה-kWh משמש כיחידת חיוב לפי כמות האנרגיה הנצרכת על ידי אנשים.
  • לקבלת מידע על התקנת גג סולארי לחצו כאן>>

1 קילוואט-שעה = 3.6 Megajoules.

  • זרם ישר: DC (Direct Current)זו צורת הכוח החשמלי שנוצר בהתחלה מהפאנל.
  • זרם חילופין: AC (Alternating Current) – זו צורת הכוח החשמלי המשמש את רוב מכשירי החשמל הביתיים. חשמל ה-DC שנוצר על ידי הפאנלים הסולאריים הופך ל-AC כדי שניתן יהיה להשתמש בו ביעילות לסיפוק צרכי החשמל הביתי.

כמה אנרגיה מייצר פאנל סולארי?

כדי למדוד כמה חשמל מייצר פאנל סולארי נדרשים שני נתונים:

תפוקת הפאנל הסולארי משתנה לפי הדגם שבחרתם, ונעה בין 250 ל-450 וואט.

דוגמה לחישוב כמות החשמל שמייצר פאנל סולארי:

400W (תפוקה) X 4.5 שעות = 1,800 וואט-שעה ליום.

כדי להמיר את התוצאה למדד הסטנדרטי של kWh נחלק את התוצאה ב-1,000. לפיכך: פאנל סולארי בדגם של 400W יכול להפיק 1.8 קוט״ש חשמל ביום.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content