לוחות סולאריים לבית – האם הם שווים את המחיר?

בעלי בתים המתקינים לעצמם מערכת אנרגיה סולארית יכולים ליהנות מיתרונות רבים: הפחתת חשבונות החשמל, הפחתת טביעות הפחמן והעלאת ערך הבית. אבל יתרונות אלה מגיעים בדרך כלל עם עלויות התקנה ותחזוקה משמעותיות, כמו כן הרווחים יכולים להשתנות מאוד מבית אחד למשנהו.

כדי להבין אם התקנת לוחות סולאריים לבית שלכם היא כדאית מבחינה פיננסית, המשיכו לקרוא!

לוחות סולאריים לבית – הבנת האנרגיה הסולארית

כדי להבין אם יש טעם כלכלי להתקין לוחות סולאריים לבית שלכם, יהיה עליכם לחשב:

  • את העלות של מערכת אנרגיה סולארית.
  • כמה אנרגיה תפיק המערכת.
  • איזה סכום הייתם משלמים עבור אותה כמות אנרגיה.
  • כמה שנים ייקח עד שההשקעה הראשונית שלכם תוחזר באמצעות חיסכון בעלויות האנרגיה שלכם.
  • האם המערכת סולארית תחזיר את ההשקעה תוך חמש שנים.

השקעה במערכות סולאריות

אם כן, ויש לכם הון להשקעה במערכת סולארית, זה כנראה רעיון מצוין. אם אתם צריכים להמתין זמן רב יותר עד להחזר ההשקעה, או שתצטרכו לקחת הלוואה כדי להתקין את המערכת, יהיה עליכם לחשוב היטב על ההחלטה.

אבל בפועל הדברים אינם כה פשוטים. בכול אחד מהגורמים הללו קיימת שונות גדולה, מה שיכול להפוך את העלויות והיתרונות של התקנת לוחות סולאריים לבית שלכם, שונים לחלוטין מאלה של השכנים.

לוחות סולאריים לבית

ישנם סוגים רבים ושונים של לוחות סולאריים לבית שניתן להשתמש בהם במצבים שונים ועל מבנים שונים. ניתן להתקין אותם באדמה או להתקין אותם על גג, תלוי מה הכי מתאים לסוג הבניין שבו הם ישמשו. אצלנו באתר של שחר אנרגיה חברת האנרגיה המובילה במדינה תמצאו מבחר רחב של פאנלים סולארים באיכות גבוהה.

גורמים מרכזיים המשפיעים על העלויות והחיסכון הפוטנציאלי

המחיר ההתחלתי של לוחות סולאריים לבית יכול להיות כ-30,000 שקלים. עם זאת, המחיר תלוי בגודל המערכת ובסוג הלוחות שבהם תשתמשו. בכול מקרה, העלויות הגבוהות הן בעת קניית הציוד והתקנתו. בנוסף לעלויות אלה, קיימות גם עלויות הקשורות להפעלה ולתחזוקה. מלבד ניקוי קבוע של הלוחות הסולאריים, האינוונטרים והסוללות (אם הותקנו), זקוקים להחלפה לאחר מספר שנים.

חישוב ייצור האנרגיה שלכם

כשאתם שוקלים התקנת לוחות סולאריים לבית, קחו בחשבון את כמות האנרגיה שתייצר המערכת שלכם ומתי היא תעשה זאת. זה יכול להיות חישוב מסובך מאוד, עם זאת הוא כולל כמה דברים בסיסיים:

  • אחד השיקולים החשובים הוא רמות קרינת השמש הזמינות במיקום הגיאוגרפי של הבית. כלומר, כמות השמש השוטפת את המקום בו אתם גרים.
  • לא פחות חשוב הוא כיוון הבית שלכם. אם הפאנלים מותקנים על גג הפונה דרומה, ללא עצים או דברים אחרים החוסמים את אור השמש, תוכלו למקסם את אנרגיית השמש הזמינה במהלך היום. אם לא, תוכלו להתקין את הפאנלים על תומכים חיצוניים במרחק מה מהבית, מה שיגרור מן הסתם עלויות נוספות.

לסיכום המאמר

  • לוחות סולאריים לבית עליכם לקחת בחשבון גם את גודל המערכת. גודל הפאנל הסולארי מחושב במונחים של פוטנציאל התפוקה החשמלית בוואט. עם זאת, התפוקה הטיפוסית התיאורטית שניתן לממש (המכונה גם קיבולת) במערכות סולאריות מותקנות, היא בין 30-15 אחוזים מהתפוקה התיאורטית.

ברגע שאתם יודעים כמה תעלה המערכת וכמה אנרגיה היא תייצר, תוכלו (תיאורטית) לחזות את החיסכון בעלויות האנרגיה שלכם בשנה.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content