מה זה pv

PV – Phot-Voltaic (פוטו-וולטאי) הוא המרה ישירה של אור לכוח חשמלי באמצעות חומרים מוליכים למחצה, כמו סיליקון. האפקט הפוטו-וולטאי הוא תופעה חשובה שנחקרה על ידי מדענים בתחום הפיזיקה והכימיה.
באשר לשאלה השכיחה, מה זה PV, ובכן המונח פוטו-וולטאי (PV) הוזכר לראשונה בערך בשנת 1890, והוא נוצר מהמילים ביוונית: פוטו, ‘phos’ (שמשמעותה אור) ו-וולט, volt מילה המתייחסת לחשמל.

מה פירוש המונש PV

אז אם אתם שואלים מה זה PV? אז פירוש המונח הוא: אור-חשמל. וזה מתאר במדויק את התופעה הפוטו-וולטאית המאפשרת להמיר ישירות אור לחשמל. פאנלים סולאריים משתמשים בתופעה זו כדי לספק חשמל לבתים פרטיים, למפעלים ולמבנים מסחריים. למרבה הזמן, בימינו ניכר שעלות הפאנלים הסולאריים נמצאת במגמת ירידה כך שטכנולוגיה זו הופכת להרבה יותר זמינה.
התקווה היא שמערכות פוטו-וולטאיות יוכלו לשחרר את האנושות מהתלות בדלקים מאובנים, ולסייע בטיפול בבעיות הסביבתיות הנוכחיות.
עכשיו כשאתם יודעים מה זה PV אתם בוודאי סקרניים לדעת איך זה עובד?
רוצים לקבל מידע על פאנלים סולארים לחצו כאן>>

איך עובדת המערכת הפוטו-וולטאית?

כדי לתת מענה מעמיק יותר לשאלה מה זה PV, נסביר שזו טכנולוגיה המשתמשת במוליכים למחצה כדי להפיק אנרגיה מתחדשת בהתבסס על האפקט הפוטואלקטרי.
כאשר פוטונים של אור (טבעי או מלאכותי) עם מספיק אנרגיה חודרים לתא פוטו-וולטאי, הם יכולים לעורר אלקטרונים לאנרגיה גבוהה יותר. למעשה, האלקטרונים של המוליך למחצה, שבדרך כלל אינם חופשיים, יהפכו לחופשיים ויפעלו כאילו שהם בחומר מוליך. לאחר מכן ניתן ללכוד אלקטרונים חופשיים אלה, מה שיגרום לזרם חשמלי שימושי לייצור חשמל. ככול שייספג יותר אור, כך תאפשר האנרגיה הפוטו-וולטאית להפיק כמות גדולה יותר של חשמל.
על ידי שימוש בתופעה הפוטו-וולטאית, ניתן להמיר בקלות את אנרגיית השמש לאנרגיית חשמל ולהשתמש בה כחלופה לחשמל שמספקת חברת החשמל.

האם פאנלים סולאריים ופוטו-וולטאיים הם שני דברים זהים?

מה זה pv ? כן. השם ׳פאנלים סולאריים׳ הוא שם נרדף לשם ׳מערכות פוטו-וולטאיות׳. אם מספר תאים סולאריים מחוברים זה לזה באופן חשמלי בתוך מבנה תומך, נוצר מודול פוטו-וולטאי. את התאים הסולאריים ניתן לחבר בשתי דרכים שונות: כסדרה או כמקבילה. בדרך זו ניתן לייצר מודולים של PV במתחים שונים עבור יישומים שונים.
מערכת פוטו-וולטאית היא מערכת שבה משולבים מספר מודולים פוטו-וולטאיים (או פאנלים סולאריים). כיוון שהפאנלים הסולאריים מייצרים זרם ישר (DC), נדרש ממיר סולארי כדי להמיר אותו לזרם חילופין (AC), המשמש להפעלת החשמל הביתי.
מה ההבדל בין אנרגיית שמש לאנרגיה תרמית?

אנרגיה סולארית יכולה להועיל לנו בשתי דרכים שונות:

אנרגיית סולארית של השמש המנוצלת באמצעות התופעה הפוטו וולטאית – ועושה שימוש בפאנלים סולאריים.
– אנרגיה תרמית המופקת באמצעות קולטים ונוזלים (בדרך כלל מים) – תוך שימוש בחימום חומר, בדרך כלל מים, שנמצאים בפאנלים תרמיים סולאריים.
לבסוף, אם אתם שואלים מה זה PV כי אתם רוצים להשקיע במערכת פוטו-וולטאית בנכס שלכם, כל שעליכם לעשות זה ליצור קשר עם חברה אמינה העוסקת בתחום ולצאת לדרך!

 

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content