מערכות סולאריות לחימום מים

מערכות סולאריות לחימום מים – כל המידע מערכות סולאריות עוזרות לנו לרתום את אנרגיית השמש כדי לחמם את המים בבית ובכך להפחית את חשבונות החשמל או הגז ולצמצם את טביעת הרגל הפחמנית של הבית שלנו. מערכת זו משלימה את המערכות האחרות הפועלות לחימום המים בבית.

רוצים לדעת עוד על דרכי הפעולה של אותן מערכות סולאריות לחימום מים? המשיכו לקרוא!

מהי מערכת סולארית לחימום המים?

מערכות סולאריות לחימום מים הן מערכות משלימות הפועלות לצד האפשרויות האחרות לחימום המים בבית, כמו גז או חשמל. מערכת זו, שאינה משתמשת במיכל, מחוברת למערכת המים כדי לספק לביתכם מים שחוממו על ידי השמש ולהפחית את השימוש היקר באנרגיות הקונבנציונליות יותר לחימום המים בבית.

עוד שירותים שאנו מספקים:

רעפים סולאריים כל המידע >>  | מערכת סולארית ביתית כל המידע >> 

מערכת סולארית וההגנה על הסביבה

מערכות סולאריות לחימום מים מציעות פתרון בר קיימא לאנשים המעוניינים להפחית את השימוש שלהם בחשמל ובגז ומעדיפים ליהנות ממים המחוממים באנרגיית השמש. עם זאת, ללא הפעלה של גיבוי למערכת הסולארית, אספקת המים החמים תהיה מוגבלת על ידי כמות אנרגיית השמש שהמערכת תוכל ללכוד.

שימוש באנרגיית השמש מפחית את עלויות חימום המים בשיטה הקונבנציונלית. אחרי הכול רובנו משתמשים במים חמים למקלחת, לכביסה או להדחת הכלים, והשימוש במערכות סולאריות לחימום מים יכולה להוביל לחיסכון כספי משמעותי.

חוץ מזה, יש גם את עניין ההשפעה הסביבתית. משק בית ממוצע המחמם מים בחשמל, אחראי לפליטות של כ-3 טון פחמן מדי שנה. זה נתון עצום אם משווים אותו לפליטת הפחמן של מכונית שמגיעה לכ-5.6 טון בשנה. התקנת מערכות סולאריות לחימום מים יכולה להפחית את טביעת הרגל הפחמנית של כל אחד ממשקי הבית בכ-2 טון בשנה. זו הפחתה משמעותית כשמדובר בהצלת כדור הארץ.

כיצד פועלת המערכת?

כפי שהשם כבר מרמז, מערכת סולארית לחימום מים פועלת על ידי שימוש באנרגיה התרמית של השמש. במערכת עצמה מותקנים:

לכך הוסיפו גם את דוד המים לגיבוי בגז או בחשמל. רוב המערכות מגיעות עם מערכת גיבוי, אם כי אנשים שלא רוצים להשתמש כלל וכלל ברשת החשמל או הגז, יכולים להזמין דגם סולארי בלבד.

מערכות סולאריות לחימום מים לסיכום:

הפאנלים הסולאריים מותקנים לרוב על גג הבית. בניגוד לפאנלים סולאריים פוטו-וולטאיים רגילים, המערכת הסולארית לחימום מים אוספת חום.

איך זה עובד? כאשר קרני השמש עוברות דרך שכבת הזכוכית החיצונית של הפאנל, הן פוגעות בפאנל סופג. לוח מצופה מיוחד זה לוכד את אור השמש והופך אותו לאנרגיה סולארית חום. כעת, החום שנוצר מועבר לנוזל השוכן בצינורות קטנים המחוברים לפאנל הבולם, בדרך כלל מדובר בנוזל שהוא חומר מונע קיפאון ולפעמים במים ראויים לשתייה.

מספר הפאנלים שתצטרכו תלוי בכמות אור השמש הישיר שאתם מקבלים באזור המגורים שלכם, ובכמות הביקוש למים חמים בבית שלכם.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content