מערכת סולארית ביתית בחורף הישראלי

אחת השאלות השכיחות ביותר בנושא הפאנלים הסולאריים, היא ׳האם המערכת תעבוד גם בחורף?׳. התשובה היא כן, גם בימי החורף הגשומים של ארץ ישראל.

אנשים רבים נדהמים לשמוע שמערכת סולארית ביתית בחורף הישראלי, עשויה להיות יעילה ביותר. נכון, שבגלל הימים הקצרים בחורף, התפוקה של המערכת הסולארית יכולה להיות נמוכה יותר מאשר בימי הקיץ הארוכים, עם זאת, הודות ליעילות המוגברת של פאנלים סולאריים בחודשי החורף הקרים ועודפי האנרגיה המופקים בקיץ, ניתן לסמוך על כך שמערכת סולארית ביתית בחורף הישראלי, תייצר חשמל ותגיע לתפוקה המשוערת שלה, כשהיא ממשיכה לעבוד גם במהלך החורף.

מערכת סולארית יעילה בכול ימות השנה

מערכת סולארית ביתית היא מקור אנרגיה עמיד ואמין לאורך כל השנה, ולמעשה היא יעילה גם בטמפרטורות קרות. אנשי מקצוע מומחים בתחום, בודקים את מיקומו המדויק של הבית שלכם, כדי לצפות את תפוקת האנרגיה השנתית החזויה, תוך התבססות על מספר הימים המעוננים המשוער באזור שלכם במהלך החורף.

מה קוריה לייצור האנרגיה הסולארית בחורף?

כדי להבין זאת, הבה נבחן כיצד פועלת מערכת סולארית ביתית. אחת התפיסות השגויות הנפוצות היא שפאנלים סולאריים זקוקים לחום כדי לייצר חשמל, אבל האמת היא שהם זקוקים לאור, במיוחד לאור האולטרה סגול – UV, שהוא היעיל ביותר ליצירת זרם חשמל ישיר.

במלים אחרות, כאשר אור השמש פוגע בלוחות סולארים על הגג נוצר זרם ישר (DC), המומר על ידי הממיר לזרם חילופין (AC). וה-AC הוא הזרם החשמלי שבו אנחנו משתמשים בבתים.

השמש בחורף נמוכה יותר בשמיים והאור שלה לא פוגע בפאנלים בזווית האופטימלית, מה שגורם להפחתה בייצור האנרגיה מהשמש. בנוסף, שעות האור בחורף קצרות יותר מאשר בקיץ, ולכן  לכל מערכת סולארית ביתית יש פחות זמן כדי לקצור את אור השמש ולייצר ממנו אנרגיה.

האם זה אומר ירידה גדולה בייצור האנרגיה?

אמנם, תפיקו פחות אנרגיה במהלך החורף אבל זו לא תמיד תהיה ירידה משמעותית. ביצועי הפאנלים הסולאריים יכולים לרדת בשיעור מסוים במהלך החורף, תלוי במספר גורמים, כמו:

  • מקום המגורים שלכם
  • הטיית הפאנלים שלכם
  • כמות הלכלוך שהצטברה על פני הפאנלים שלכם

במדינת ישראל אנחנו נהנים מימי שמש רבים בחורף, כך שגם המערכת הסולארית שלכם תצליח להפיק אנרגיה מהשמש בימים הקרים.

מהי הדרך הטובה ביותר לניצול יעיל של המערכת הסולארית?

הדרך הטובה ביותר לניצול יעיל של האנרגיה שמקורה במערכת הסולארית, היא לפקח על המערכת, לשים לשעות במהלך העונה הקרה שבהם החשמל מהשמש פחות זמין, ולהפחית את השימוש במכשירי החשמל בשעות אלה. גם שמירה על ניקיונם של הפאנלים תוכל לייעל את פעולת המערכת הסולארית הביתית בימי החורף.

לבסוף, כמו כל משקי הבית הסולאריים בישראל, גם הבית שלכם מחובר לרשת החשמל שמציעה אנרגיה זמינה תמיד, גם כשהשמש היא מעל לעננים.

רוצים לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית עבור מערכות סולארים צרו עם חברת שחר אנרגיה קשור עוד היום. shaharenergy.co.il

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content