מערכת סולארית מרכזית

מערכת סולארית מרכזיתמערכות חימום מים סולאריות, המשתמשות באנרגיית השמש במקום בחשמל או בגז כדי לחמם את המים, יכולות לשרת ביעילות עד 80% מצרכי המים החמים. וזאת, ללא עלות של דלק או זיהום ועם מינימום הוצאות תפעול ותחזוקה.

מערכת סולארית מרכזית המספקת מים חמים, מהווה היום אחוז נמוך מאוד משוק חימום המים הפוטנציאלי. למעשה, בארה״ב, רק ב-1% ממבני המגורים מותקנת מערכת סולארית מרכזית לחימום מים, והיא ממלאת כשני שליש מדרישות חימום המים של כל בניין.

מערכות סולאריות

מערכת סולארית מרכזית לחימום מים יכולה לשמש ביעילות בבנייני מגורים בכול רחבי הארץ שלנו המוצפת שמש ברוב ימות השנה.

מגוון רב של מבנים מסוגים שונים יכולים לנצל את היתרונות של מערכת סולארית מרכזית, כולל בריכות שחייה, בתי מגורים, בתי מלון, בתי חולים, בתי סוהר ועוד. מערכות אלה הן חסכוניות במיוחד עבור מבנים עם המאפיינים הבאים:

  • עומס חימום המים קבוע לאורך כל השנה.
  • עומס חימום המים קבוע לאורך כל השבוע (משתמשים במים חמים כל יום).
  • עלות הדלק המשמש לחימום המים גבוהה.
  • האקלים שטוף שמש.

מים חמים בבניין מגורים רב קומות

מן הסתם, קשה למצוא מקום על הגג לעשרות דודי השמש שיספקו מים חמים לעשרות הדיירים בבניין רב קומות. זה הופך את משימת חימום המים לדי מאתגרת, במיוחד אם לא רוצים להשתמש בחשמל כדי להתענג על מים חמים במקלחת מדי יום ביומו.

הדרך היעילה והחסכונית ביותר להתמודדות עם אתגר המים החמים בבניין רב קומות היא התקנת מערכת סולארית מרכזית בבניין, שתספק מים חמים לכלל הדיירים.

מערכת סולארית מרכזית לחימום מים – איך היא עובדת?

המערכת הסולארית כוללת מספר קולטים כשכול קולט מספק מים חמים לאחת הדירות. הקולטים מחוברים לצנרת המים הראשית שעוברת בין הדירות ומזרימה את המים החמים מהקולטים אל הדודים הנמצאים בתוך כל דירה ולא על הגג.

כדי לשמר על תקינותה של המערכת הסולארית בבניין המגורים, יש חשיבות רבה לעריכת ביקורות תקופתיות על ידי איש מקצוע מומחה בתחום, שיוכל לבדוק ולהעריך את תקינותה של המערכת. כיוון שמדובר במערכת סולארית מרכזית, במקרה של תקלה, כלל הדיירים יחויבו בהוצאות התיקון.

תיאור המערכת הסולארית לחימום מים

עוד כתבות שתמצאו אצלנו:

מה זה pv >>  | ייצור חשמל >> 

מערכת סולארית מרכזית לחימום מים מורכבת ממספר מרכיבים מרכזיים, כולל:

  • קולטי שמש
  • אחסון תרמי
  • מערכות בקרה/שליטה
  • מחמם מים רגיל לגיבוי

המערכת מפזרת את המים החמים באופן שווה בין דיירי הבניין כך שלא ייווצר מצב שבו דיירי הדירות העליונות הקרובות לקולטי השמש יגמרו את כל המים החמים ולשאר הדיירים לא יישאר. בנוסף, המערכת פועלת כמערכת סגורה, ללא תחלופת מים, כך שנמנעת תופעת החלודה שעלולה לפגוע בגוף החימום.

לבסוף, חשוב לבצע מלכתחילה התקנה מקצועית של המערכת הסולארית לחימום המים בבניין, ואחר כך להקפיד על בדיקות תקופתיות. כך ניתן להבטיח פעילות תקינה של המערכת לאורך זמן.

 

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content