עלות קוט”ש

עלות קוט״ש – והשפעתה על בחירה במערכת סולארית בעלי בתים שמשלמים מדי חודש חשבון חשמל גבוה, יכולים לחסוך כספים רבים על ידי שימוש באנרגיה סולארית. אמנם מדובר בהשקעה ראשונית די גבוהה, אבל רוב בעלי הבתים יכולים להשתחרר מעלויות אלה תוך 7-5 שנים, תלוי בגודל הבית, בעלויות החשמל ובהחזר התשלומים.

לפני שאתם פונים לחברות סולאריות או מתחילים לחשב עלות קוט״ש, הנה כמה גורמי עלות חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

עלות קוט”ש ממוצעת של פאנלים סולאריים

העלות הממוצעת של מערכת סולארית מחוברת לרשת החשמל עשויה לנוע בין 50 ל-100 אלף שקלים. העלות תלויה בגודל המערכת והיא מחושבת לפי 3,500-5,500 קוט״ש על כל 10-7 מ״ר.

למעשה, עלות קוט״ש מחושבת כך: 3 פאנלים בממוצע שווים ל-1 קילוואט, כאשר התעריף ל-1 קוט״ש הוא 0.48 ש״ח.

אילו גורמים משפיעים על עלויות הפאנלים הסולאריים?

יש שני גורמים מרכזיים הקובעים את העלות הכוללת של לוח סולארי, בנוסף לעלות קוט״ש, והם: צריכת החשמל ואיכות הפאנלים שתבחרו. עם זאת, יש כמה גורמים נוספים המשפיעים על העלות.

גורמים בעלי השפעה גבוהה על עלות הפאנלים הסולאריים

צריכת החשמל הביתית: הכוונה היא לכמות החשמל המשמשת את משק הבית שלכם בכול חודש. ברור שבתים המשתמשים בעיקר במכשירי גז, צורכים פחות חשמל.

אפשרויות רכישה: אתם יכולים לרכוש את הפאנלים הסולאריים בתשלום חד פעמי, בהלוואה, בחכירה או בהסכם רכישת חשמל. כל אחת מהאפשרויות תשפיע על הסכום שתשלמו בטווח הארוך.

גודל המערכת: הגורם המשפיע ביותר על עלות התקנת המערכת הסולארית בביתכם הוא גודלה של המערכת. כמובן שככול שהיא תהיה גדולה יותר, כך גם תל המחיר יהיה גבוה יותר. יחד עם זאת, קניית מערכת סולארית דומה לקנייה של כל מוצר גדול אחר.

מערכת בעלת הספק גבוה יותר כרוכה בתשלום ממוצע נמוך יותר לוואט, בלי קשר לעלות קוט״ש שהוא לרוב סכום קבוע. לכן, כשאתם בוחרים מערכת סולארית גדולה יותר, אמנם העלות הכוללת תהיה גבוהה יותר, אבל העלות ליחידה יהיה נמוך יותר. רוצים לקבל עוד מידע על אנרגיה סולארית לחצו>>

עוד כתבות שתמצאו אצלנו:

+51+8

הנה כמה מגורמי העלות שהם בעלי השפעה בינונית, וגם הם לא קשורים לעלות קוט״ש.

כמות אור השמש: ככול שהבית שלכם מקבל יותר אור שמש מדי יום, כך החיסכון הפוטנציאלי שלכם יהיה משמעותי יותר.

התקנה: עלויות ההתקנה משתנות מחברה לחברה, וספקי הפאנלים הסולאריים השונים גובים מחירים שונים. בדרך כלל ההתקנה תהיה חלק מהצעת המחיר הראשונית שתקבלו מהספק.

איכות הפאנלים: הציוד שתבחר ישפיע מאוד על כושר ייצור החשמל שלכם. עדיף לבחור בפאנלים הסולאריים היעילים ביותר המתאימים לתקציב שלכם. לפעמים, מערכת סולארית יקרה יותר לא תמיד מבטיחה חיסכון גבוה יותר, בעוד שהאפשרות הזולה ביותר יכולה להתגלות כחסרת ערך. לכן, כדאי למצוא את האיזון הנכון בין האיכות לבין המחיר.

גודל הפאנלים: מערכת גדולה עולה יותר כי היא דורשת עבודה וציוד רבים יותר, אבל היא יכולה להניב חיסכון רב יותר.

 

 

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content