פתרונות להתחממות הגלובלית

העוצמה של ההתחממות הגלובלית מטרידה את כולם. מה יכול אדם אחד, או אפילו אומה אחת, לעשות בעצמו כדי להאט ולהפוך את הכיוון של שינויי האקלים? ובכן, כמו שכול מדינה יכולה לנקוט בפתרונות שיפחיתו את אפקט החממה ויורידו את פליטת הגזים לרמות בטוחות יותר, כך גם שינויים באורח החיים האישי יכולים להפחית את השפעת הפחמן שלנו.

בנוסף לפתרונות הידועים הקשורים למעבר לאנרגיה חלופית, כמו פאנלים סולאריים המנצלים את אנרגיית השמש הבלתי נגמרת, יש דרכים נוספות ו- פתרונות להתחממות הגלובלית שאולי לא מתאימים לכול אחד, אבל יישום של לפחות כמה מהם יכול לעשות את ההבדל.

עוד פתרונות להתחממות הגלובלית

פתרונות להתחממות הגלובלית  – ביטול שריפת הפחם, הנפט ובסופו של דבר הגז הטבעי – זה אולי האתגר המרתיע ביותר כי תושבי המדינות העשירות יותר אוכלים, לובשים, עובדים, משחקים ואפילו ישנים על מוצרים העשויים מדלקים מאובנים אלה. במקביל, אזרחים של מדינות מתפתחות רוצים גם הם להשיג את אותה נוחות שנובעת בעיקרה מהאנרגיה האצורה בדלקים מאובנים.

אין בינתיים פתרונות מושלמים להפחתת התלות בדלקים מאובנים (למשל, שימוש בדלק ביולוגי ניטרלי לפחמן עשוי להעלות את מחיר המזון ולהוביל להרס יערות). אבל בינתיים נסו להשתמש בחלופות (כמו פלסטיק שמקורו בצמחים, ביו דיזל, אנרגיית רוח), והשקיעו בשינוי (בין אם זו יציאה ממניות הנפט או השקעה בחברות המתמקדות בלכידה ובאגירת פחמן).

עוד כתבות בנושא:

מערכות סולאריות מסחריות>>

מערכת סולארית מקצועית >>

שדרוג תשתיות

למרות שהשקעה בוויסות הטמפרטורות ובבידוד כבד יותר של מבנים, יכולה לחסוך כסף בטווח הארוך, עדיין מבנים רבים ברחבי העולם ממשיכים לתרום לפליטת גזי חממה.
לאור דרישות החשמל שממשיכות לעלות, והכבישים המשובשים שפוגעים ביעילות צריכת הדלק של הרכבים החדישים ביותר, השקעה בתשתיות חדשות או שדרוג כבישים מהירים הייתה יכולה לצמצם את פליטת גזי החממה.
לכן, אחד ה- פתרונות להתחממות הגלובלית קשור לבניית מבנים חסכניים באנרגיה שמפחיתים את פליטת גזי החממה בעולם המפותח ומונעים אותן בעולם המתפתח.

פתרונות להתחממות הגלובלית לגור קרוב יותר לעבודה

תחבורה היא מקור מוביל לפליטת גזי חממה, אבל מצב זה יכול להשתנות. הפתרונות להתחממות הגלובלית שיכולים לצמצום דרמטית את צריכת הדלק לתחבורה הם: להתקרב לעבודה, להשתמש בתחבורה ציבורית ולחילופין לעבור להליכה או לרכיבה על אופניים, שאינן דורשות שום דבר חוץ מאנרגיה אנושית. יש גם אפשרות לעבור לעבודה מהבית, לפחות מספר פעמים בשבוע.

לצרוך פחות

כשחושבים על פתרונות להתחממות הגלובלית, הדרך הקלה ביותר לצמצום פליטת גזי חממה היא פשוט לקנות פחות דברים. בין אם על ידי ויתור על רכב או שימוש בשקית קניות רב פעמית. צמצום הצריכה יביא לשריפת פחות דלקים מאובנים, הנדרשים היום כדי לחלץ, לייצר ולשלוח מוצרים לרחבי העולם.

דלקים עתידיים

החלפת דלקים מאובנים במקורות אנרגיה אחרים, היא אחד הפתרונות להתחממות הגלובלית והאתגר הגדול של המאה ה-21. קיימים תחליפים רבים לדלקים מאובנים, החל מאתנול המופק מיבולים וכלה במימן שעבר אלקטרוליזה ממים,  אבל לכולם יש גם כמה חסרונות, ואף אחד מהם אינו זמין מידית בקנה המידה הנדרש.

לאור זאת, נראה כי השקעה מסיבית בייצור אנרגיה בפליטה נמוכה, כמו שמציעה האנרגיה הסולארית, תוכל להפחית באופן משמעותי את פליטת גזי החממה.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content