קולטים סולאריים – יתרונות וחסרונות

כאן, במזרח התיכון, אנחנו נהנים מימים רבים של שמש, לא רק בעונות החמות של השנה. קולטים סולאריים הם דרך מצוינת לקזז את עלויות האנרגיה, להפחית את ההשפעה השלילית של הבית שלכם על הסביבה, ולספק שורה של יתרונות אחרים, כמו תרומה לעצמאות אנרגטית.

מתכננים להתקין קולטים סולאריים על גג הבית שלכם? הנה ארבעה יתרונות מובילים לבחירה בשימוש באנרגיית השמש:

קולטים סולאריים – יתרונות וחסרונות

זה די מדהים! בכול זאת, אנחנו גרים במקום שטוף שמש המספקת אנרגיה שמאפשרת לכולנו:

  • להפעיל את כל המכשירים החשמליים בבית, בצריכה אפסית של אנרגיה מחברת החשמל.
  • להנות מימים אביביים רבים גם בימי החורף, שבהם ניתן להסתמך על השמש שתיצור עבורנו אנרגיה רבה בהרבה ממה שצורכת משפחה ממוצעת בארץ. למעשה, אור שמש עקיף או מפוזר, עדיין יעזור לספק אנרגיה לבית. ימים מעוננים מייצרים, בדרך כלל, בסביבות 10 עד 20 אחוז מהאנרגיה שנוצרת בימים שבהם השמש זורחת.
  • לקבל אנרגיה מחברת החשמל בימים שבהם מזג האוויר סגרירי, והשמש מסתתרת מעל לעננים.
  • למכור לחברת החשמל את האנרגיה שצברה המערכת הסולארית הביתית.

ברור שימים שטופי שמש יפיקו עבורנו יותר אנרגיה סולארית, אבל אותם קולטים סולאריים שהתקנתם על גג הבניין, ימשיכו לשאוב אנרגיה גם כאשר מזג האוויר מעונן. אחרי הכול, בארץ שלנו, גם בעונות המעוננות אנחנו יכולים לזכות לשעתיים או יותר של אור שמש במהלך היום.לכן, כדאי שנהיה תלויים באנרגיה נקיה מהשמש במקום באנרגיה מזהמת מחברת החשמל.

להרוויח מחברת החשמל

קחו בחשבון שקולטים סולאריים די מממנים את עצמם. במה דברים אמורים? ובכן, כאשר אתם מעבירים חלק מהאנרגיה שבה לא השתמשתם לחברת החשמל, אתם יכולים להתחיל לממן את כל העלויות שהוקדשו לרכישה ולהתקנה של המערכת הסולארית. הליך זה נועד לעודד בעלי בתים להתקין בביתם מערכות סולאריות כדי לצמצם את ההשפעה הסביבתית שיוצרת אנרגיית החשמל המסורתית. הרעיון מאחורי זה הוא לתמרץ את המשך הצמיחה של התעשייה הסולארית, שהולכת ומתפתחת בעולם בשנים האחרונות.

יש היום חברות להתקנת קולטים סולאריים שמציעות התקנה ללא עלות. במקרה זה החברה ׳שוכרת׳ את שטח הגג שלכם ובתמורה מעניקה לכם הנחה על הוצאות החשמל. זו אופציה טובה לבעלי בתים שלא רוצים או לא יכולים לבצע את ההשקעה הראשונית הכרוכה בהתקנת פאנלים סולאריים.

להתחיל לחסוך מהיום הראשון

עלויות האנרגיה השנתיות יכולות להגיע לאלפי שקלים. קולטים סולאריים הם התקנים שיכולים להפחית או לבטל עלויות אלה, ברגע שהם מותקנים על גג הבית. הפאנלים מציעים גם חיסכון לטווח ארוך, כי לכידת אנרגיה מהשמש, היא באמת חינם אין כסף.

פאנלים סולאריים משפרים משמעותית גם את ערך הבית שלכם. רוב רוכשי הבתים והדירות מבינים היום את המשמעות של בית עם פאנלים סולאריים, במיוחד בגלל שהמערכת כבר קיימת והם לא צריכים להשקיע אפילו פרוטה בהתקנה הראשונית.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content