שטחים חקלאיים שמניבים יותר

שטחים חקלאיים – ניצול משאבי העסק לצורך מקסום הרווחיות שלו הוא כלי בסיסי בעולם הניהול והפיננסיים, כאשר טכנולוגיות מתקדמות וחשיבה יצירתית מסייעות בניצול משאבים והגדלת הרווחיות דווקא בכלים ומשאבים אשר אינם נוגעים לתחום הפעילות של בית העסק ו/או הארגון.

אחד המשאבים הפשוטים והישימים לניצול, הוא גג אשר מנוצל לטובת הפקת אנרגיה סולרית, פתרון ירוק ומתקדם התורם הן לרווחיות בית העסק והן לתרומה לאקולוגיה ואחריות סביבתית.

בעשור האחרון ניתן היה לראות גידול משמעותי בקרב המבנים העסקיים שבחרו בהתקנת מערכת פנלים סולריים על גג המבנה, ונהנו מייצור חשמל, ניצולו ומכירת העודפים לחברת החשמל לישראל, ברווחיות משתלמת.

שטחים חקלאיים

תכנית המחקר לקידום ייצור אנרגיה בחקלאות היא תכנית מתקדמת אשר קמה ביוזמת משרד החקלאות ופיתוח הכפר והאנרגיה הסולרית, וכללה תמיכה חסרת תקדים בשישה מחקרים ייחודיים,  אשר בחנו השפעה של יריעות סולאריות המותקנות מעל חממות לגידול ירקות. המחקרים השונים, אשר יצאו לדרך עם החלטת הממשלה בחודש אוקטובר 2020, לפני כשנה, הציגו תוצאות מעולות: ייצור והפקת אנרגיה סולרית המומרת לצרכי הפקת חשמל, תוך ניצול שטחים חקלאיים עצומים, וללא כל פגיעה בחקלאות ובתוצרת.

בעוד שמבנים עסקיים המבקשים לנצל את הגג שברשותם לטובת מערכת פנלים סולרית והפקת אנרגיה, נדרשים לגגות בהיקף בן 700 מטרים רבועים לשם כך, התעשיות החקלאיות מתהדרות בחממות ובשטחים חקלאיים בהיקף של עשרות אלפי דונמים הניתנים לניצול, ולהפקת אנרגיה סולרית בהיקפים גדולים במיוחד, מה שמעלה גם את פוטנציאל הרווחיות.

מערכת פנלים סולארית- איך זה עובד?

מערכת פנלים סולרית, בין אם מדובר במערכת המיועדת לגגות של מבנים עסקיים וארגוניים, ובין אם מערכת המותאמת להתקנה על גבי חממות ושטחים חקלאיים, היא מערכת הבנויה ממוליכים למחצה, בעיקרם מסיליקון הנכרה בתצורתו הטבעית, ובעל יכולת המרה של פוטונים אשר מוקרנים על ידי אנרגיה טבעית (השמש), לאנרגיה חשמלית. הפנלים הסולאריים מכילים תאים פוטו וולטאים- תאים אשר מקבלים את אנרגיית השמש ומנצלים באופן אופטימלי את עוצמת ההולכה שלה, לטובת הפקת כמויות גדולות של אנרגיה חשמלית הניתנת ליישום, לשימור ולשימוש בפועל.

שטחים חקלאיים

התקנת מערכת סולארית על גבי גג או שטח חקלאי מצריכה התקשרות עם חברה המתמחה בתחום פתרונות האנרגיה, לצורך ליווי בתהליך כולו, החל מבדיקת היתכנות, מימון, יישום ותחזוקה בפועל.

בדיקת ההיתכנות תכלול בדיקה הנדסית ואדריכלית, בחינת הקונסטרוקציה, יכולת ההעמסה והעמידה במשקלים הנדרשים, בדיקת התשתית החשמלית, האישורים וההיתרים ורישומי המבנה. במקרה של היתכנות תונפק תכנית מותאמת אישית ליישום, התקנה מקצועית בפועל, וחיבור המערכת למונה דיגיטלי המחובר אל מערכת חברת החשמל, לתהליך מעקב והעברת עודפי החשמל בפועל, כנגד עלות קבועה לוואט חשמל.

יתרונות המערכת:

בידוד טרמי – בנסיונות שנעשו בצרפת הוכח שהטמפרטורה בקיץ ירדה ב 5 מעלות ובחורף עלתה ב 3 מעלות

חסכון בהשקעה של כ 30 אחוז.

חיסכון כלכלי- לפני הכל מדובר בחיסכון כלכלי בעלויות החשמל של הגידול/המתקן, כמו גם תוספת הכנסה פאסיבית קבועה.

הטבות מס- כחלק מתכנית רחבה לקידום אנרגיה ירוקה בישראל, קיים פטור ממס על רווחים מן המערכת הסולארית עד ל-24000 ₪ בשנה, והנחה משמעותית במס בגין רווחיות עד לתקרה בת 100000 ₪ בשנה.

השקעה בטוחה- חברת החשמל מתחייבת בהסכם ארוך טווח לרכישת עודפי החשמל שתייצר המערכת, מה שהופך אותה להשקעה בטוחה במיוחד, ונטולת סיכונים.

לסיכום המאמר שטחים חקלאיים

הכנסה פאסיבית קבועה- הכנסה פאסיבית אשר אינה מגיעה מיגיעה ומהשקעות של זמן ומשאבים בעסק, ומהווה רשת ביטחון.

מימון- ניתן לקבל מימון בסך 80-100% מעלות המערכת הסולארית, בתכנית תשלומים נוחה ומותאמת אישית, מה שמדגיש את אמון הרשויות והבנקים ברווחיות וביתרונות המערכת.

חברת שחר אנרגיה פועלת בתחום פתרונות האנרגיה הסולארית בישראל למעלה מעשור, וליוותה מאות פרויקטים, בעבור עסקים ופרטיים, בניצול משאבים קיימים לטובת הקמת מערכות וחוות סולאריות לייצור אנרגיה ירוקה וחדשנית.

החברה מתמחה בתחום ופועלת אל מול הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה, מביאה את מיטב הטכנולוגיות החדישות בעולם, ומלווה את לקוחותיה הרבים החל משלב בחינת ההיתכנות והתכנון המקצועי, ועד ליישום, להסכם אל מול חברת החשמל, ולתחזוקת המערכת על פי צורך.

תהליך העבודה אל מול חברת שחר אנרגיה מבטיח שקט נפשי, ניהול מקצועי וליווי אישי, בכל שלבי התהליך, באמצעות צוות מומחים שאין שני לו וניסיון רב שנים, בדרך למערכת שתבטיח הכנסה פאסיבית יציבה ונכס מניב לטווח ארוך שנים.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
0723972159
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content