שרטוט מערכת סולארית

בעלי בתים ועסקים רבים בארץ ובעולם מצליחים היום להפחית את עלויות האנרגיה שלהם על ידי התקנת פאנלים סולאריים, שמסוגלים להמיר את אור השמש לאנרגיה הניתנת לשימוש ביתי ועסקי.

קנייה והתקנה של פאנלים סולאריים מתחילה בשרטוט מערכת סולארית מותאמת אישית, שיאפשר לחשב במדויק את המערכת הסולארית הספציפית שלכם.

על מנת להפוך את תהליך התקנת המערכת לקצת יותר פשוט, יש כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון עוד לפני שאתם מבקשים מהמומחה להתחיל בשרטוט מערכת סולארית עבור הבית או העסק שלכם.

אם תקדישו קצת מחשבה לעניינים אלה ותכינו למומחה שלכם את הנתונים הנדרשים, סביר להניח שהוא יוכל להכין שרטוט מערכת סולארית מותאם במדויק לפאנלים שיותקנו על גג המבנה או בחצר.

כמה זמן אתם מתכננים לגור בבית שלכם

קחו בחשבון שלאחר שייערך עבורכם שרטוט מערכת סולארית בהתאמה אישית והפאנלים  הסולארים יותקנו, יעברו לפחות 5 עד 6 שנים עד שההשקעה בפאנלים אלה תתחיל להשתלם לכם.

בעוד שאת הירידה המיידית בעלויות החשמל תראו מיד, עדיין רכישת הפאנלים והתקנתם אינה זולה. מכאן, שהעלויות הכוללות את כל השלבים, החל משרטוט מערכת סולארית וכלה בהתקנה, יהיו די גבוהות.

אם אתם מתכננים לגור באותו בית לאורך שנים, השקעה בפאנלים סולאריים היא רעיון טוב, כי בהמשך תוכלו למכור אנרגיה המופקת מהשמש לחברת חשמל ולהרוויח כסף. אבל אם אתם נוטים לעבור דירה לעתים קרובות, כדאי לחשוב על דרכים אחרות להפחתת צריכת האנרגיה שלכם (למשל שימוש בנורות LED).

שרטוט מערכת סולארית כמות האנרגיה הדרושה להפעלת הבית שלכם

כל משק בית צורך כמות שונה של אנרגיה, תלוי במכשירים החשמליים, במספר בני המשפחה ועוד. כדי ליצור כמות אנרגיה נמוכה יותר תצטרכו להשתמש בפחות פאנלים. לכן, חשוב לדעת מהי צריכת החשמל הממוצעת שלכם כדי להעריך כמה פאנלים סולאריים יספיקו לכם כדי לספק את כמות החשמל הנדרשת להפעלת הבית. באופן כללי, גודל המערכת הסולארית תלוי בשני גורמים:

  • בידוד
  • כמות האנרגיה הדרושה

עקבו אחר חשבונות החשמל שלכם, חשבו בכמה קילוואט חשמל אתם משתמשים ביום ממוצע, והכפילו את התוצאה ב-0.25, כדי לגלות איזה גודל של מערכת סולארית נדרשת כדי לייצר את כמות האנרגיה שתספיק לבית שלכם. לקבלת מידע על מערכת סולארית לחצו>>

מאמרים נוספים:

טורבינות רוח מה זה>> 

מערכת אנרגיה מתחדשת>>

סוג גג הבניין שלכם

היבט חשוב שכדאי לקחת בחשבון אם אתם מתכננים להתקין את הפאנלים הסולאריים על הגג. מכיוון שקיימים סוגים שונים של גגות, חלקם לא מתאימים להתקנה מהירה של פאנלים סולאריים. יחד עם זאת, ניתן להתקין את הפאנלים כמעט על כל סוג של גג, אלא שיש מקרים שבהם סוג הגג ידרוש השקעה נוספת של כסף ומאמץ.

שרטוט מערכת סולארית מיקום

למה חשוב מיקום הפאנלים? מספר וסוג הפאנלים שיידרשו לכם ייקבעו על פי כמות אור השמש הישיר שתגיע אליהם. כמובן שהגורם העיקרי המשפיע על משתנה זה הוא האזור שבו אתם גרים. אבל גם בניינים ועצים גבוהים יכולים להשפיע על מידת החשיפה של הפאנלים שלכם לשמש.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content