הסדר מונה נטו

פתרון אנרגיה אחראי סביבתית | חסכון בהוצאות האנרגיה | עצמאות וקיימות

הסדר מונה נטו הוא אחד מני מספר הסדרים שמציעה חברת החשמל על מנת לעודד ייצור אנרגיה ביוזמה עצמאית ממקורות אנרגייה מתחדשים. כך תופחת פליטת המזהמים לאטמוספירה בתהליך ייצוא החשמל בהשקה מינימלית של המדינה ובפתרון המשתלם כלכלית לצרכנים – כך שכולם מרוויחים. הסדר מונה נטו תתקין למעשה חברת החשמל בנוסף למונה הצריכה הסטנדרטי מונה נוסף המודד את הספק הייצור. המערכת תקזז בין שני המשתנים האלה ותחשב את חשבון החשמל בקיזוז הייצור. יתרה מכך, פעמים רבות יעלה הייצור על הצריכה והלקוח יזכה להחזרים כספיים בזיכוי החשבון הבא או בתשלום כספי לבחירתו. המכסה הנוכחית להסדר זה עומדת על 500 מגהוואט. בזמנים שהמערכת אינה פעילה כמו בלילה או בימים קודרים מאוד בהם קרינת השמש חלשה מאוד, נצרך החשמל מהרשת הכללית ומתקזז עם הייצור.

יתרונות בולטים בהסדר מונה נטו

הפחתת דריסת הרגל האקולוגית

מערכות סולאריות מתקדמות לייצור חשמל פוטו-וולטאיות הן מחומרים לא מזהמים ושנכרו בצורה טבעית ותהליך הייצור הינו עם 0% פליטות פחמן ומזהמים אחרים.

השקעה עם תשואה משתלמת

יצרני חשמל רבים מפיקים רווחים נאים ממכירת עודפי החשמל, מה שהופך את המערכת לא רק לפתרון נקי ומוזיל עלויות, אלא להשקעה מכניסה.

לקבלת מידע על פאנלים סולארים לחצו>>

אנרגיה בחינם

הטבע נתן לנו מקור אנרגיה עצום להשתמש בו בחינם. השמש זמינה תמיד ללא כל צורך בכרייה או עיבוד חומר ייצור, תובלה או סחר. בנוסף, אנרגיית השמש מייתרת את התלות במדינות זרות לרכישת דלק לייצור אנרגיה.

כיצד נרשמים להסדר מונה נטו?

רשות החשמל קבעה כי כל צרכן המעוניין לקחת חלק ב- הסדר מונה נטו, מחויב ברישום מוקדם באתר האינטרנט של החברה. לאחר הרישום, יוזמן בכתב למשרדי החברה ויגיש בקשה לחיבור מתקן ייצור באנרגיה מתחדשת בהספק של עד 5 מגהוואט לרשת החשמל.

מי יכול להגיש בקשה?

הסדר מונה נטו זמין לכל צרכן המבקש לייצר חשמל באופן פרטי – חברה פרטית, ארגון ציבורי, אדם פרטי, או רשות מקומית.

הסדר מונה נטו האם הרישום מבטיח את מקומי במכסה?

חשוב לדעת כי בכל הקשור להצטרפות להסדרה זו, חשוב להישאר עם אצבע על הדופק. צרכנים רבים מעוניינים להצטרף ומספר המקומות מוגבל. הרישום באתר האינטרנט לקבלת תור אינו מבטיח את שמירת המקום או את קבלת הבקשה ובטח שאינו מבטיח את אישור הבקשה. לכן, חשוב להישאר מעודכנים.

מהן הדרישות המקדימות להשתתפות ב- הסדר מונה נטו ?

  • סכמה חשמלית חד-קווית של המתקן וחיבורו לרשת חתומה על ידי חשמלאי בעל רישיון מתאים.
  • תכנית מיקום הציוד בשטח.
  • העתק דף הנתונים הטכני של המהפך ושל מודולי הקולטים הפוטו-וולטאים.
  • טופס פטור מהיתר למתקנים עד 700 קוו”ט.
  • אישור מחברת החשמל על גודל חיבור מתאים לגודל המתקן המבוקש.

המידע המפורט כאן נלקח מאתר “חברת חשמל”

הסדר מונה נטו

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content