החידושים בשוק האנרגיה הסולארית בישראל

עד לאחרונה, נחשב שוק האנרגיה הסולארית כפריט יוקרה שנועד למתי מעט. מגמה זאת, אמנם, עומדת בשינוי אדיר. המודעות ההולכת וגוברת למשבר האקלים הביאה לנקיטת צעדים רבים מטעם ממשלות וארגונים בינלאומיים רבים ברחבי העולם. בישראל, החליט המשרד להגנת הסביבה לעשות מעשה והטיל על רשות החשמל משימה  חשובה מאין כמותה – להעביר 10% מהחשמל בישראל לייצור סולארי אשר מבטיח מקור אנרגטי נקי ומתחדש אשר יכול להשפיע משמעותית על פליטות הפחמן וההתחממות הגלובלית. העידוד הממשלתי והביקוש ההולך וגובר, הביא עמו פיתוחים רבים אשר מאפשרים היום יותר מאי פעם לרתום את כוחה האדיר של השמש לכל שימושי האדם ואפילו להפיק עבורך רווחים לא מבוטלים. שחר אנרגיה מובילים תחום זה בישראל וגאים לקחת חלק במהפכת האנרגיה הישראלית המחוללת שינויים מקיפים באורח החיים של אזרחים רבים.

ישראל מובילה את פיתוחי האנרגיה הסולארית

כבר לפני שנים הובילה ישראל תחום זה. לא רבים יודעים זאת, אך פיתוח דוד השמש הוא פטנט ישראלי לחלוטין ומדינת ישראל היא מהמובילות בעולם בתפוצת הפיתוח החשוב הזה המספק לכמעט 90% מהבתים בישראל מים חמים מכוח השמש בלבד. כעת, ממשיכים הפיתוחים ומפותחים פאנלים סולאריים עוצמתיים מאי פעם המאפשרים לנצל את אור השמש ביעילות חסרת תקדים. כיום ניתן להתקין על גג ביתך פאנל סולארי חכם בתפוקה של עד 600 וואט לפנל. הפנלים החכמים של דורנו יכולים לזהות האם פנל ניזוק או התקצר ולהפסיק מיד את ייצור החשמל ואף להתריע למערכת על הנזקים על מנת למנוע החמרה ולזמן שירות לטיפול בתקלה.

הפנלים המיוצרים מצורן אשר כרייתו אינה דורשת פגיעה משמעותית בסביבה, עשויים להפיק כמות אדירה של חשמל ללא צורך בזיהום אוויר או מקורות מים וממקור מתחדש. כחלק ממאמציה לעודד את צריכת החשמל הסולארית, מאפשרת היום רשות החשמל לאזרחי ישראל להצטרף להסדרות אשר יתירו להם להתקין מערכות סולאריות על גג הבית ובתקופות בהן יישארו עודפי ייצור, למכור אותם ולהפיק רווח.

חידושים בתחום האנרגיה הסולארית

פתרונות צבירת האנרגיה

הדרישה ההולכת וגוברת לפתרונות חכמים לצבירת האנרגיה המופקת בכוח השמש, דוחפת פיתוחים עכשוויים בסוללות וממירי מתח שיוכלו לשמור בתבונה את האנרגיה ולייעד אותה לזמנים בהם כוחה של השמש אינו עומד לרשותנו – בשעות הלילה ובימים מעוננים. על ידי שימוש במצברי פריקה עמוקה, ניתן לייעל את ייצור האנרגיה הסולארית יותר מאי פעם ולאבד מינימום אנרגיה עקב פריקתן הטבעית של הסוללות.

מומלץ להצטרף לשירות בהקדם

יותר ויותר ישראלים כבר למדו על היתרונות המשמעותיים שמביאה איתה מערכת לייצור אנרגיה סולארית. על מנת להצטרף להסדרה של רשות החשמל, נדרש תהליך בירוקרטי שבסופו, נקבל היתר להתקנת המערכת. על מנת להבטיח כי התהליך יעבור חלק וכי יעמדו לרשותך אנשי מקצוע אמינים שיבטיחו את איכות המערכת, שחר אנרגיה מזמינים אותך ליהנות משירותי אספקה, התקנה, תחזוקה ותיקונים ברמה הגבוהה ביותר שילוו אותך לאורך כל שנות חיי המערכת. לפרטים נוספים, אנו מזמינים אותך להשאיר את פרטיך באתר עוד היום.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content