חשמל סולארי

מאז שהופק לראשונה זרם חשמל סולארי מאנרגיית השמש, עברו כבר מעל 100 שנים. עם זאת, רק בעשורים האחרונים, השכלנו לפתח את הטכנולוגיה בצורה מספקת על מנת להתחיל ליצור אלטרנטיבות לדרכים המזהמות בהן ייצרנו אנרגיה עד כה. בינתיים, המערכות המאפשרות חיים על הפלנטה על סף קריסה עקב פליטת המזהמים אל האטמוספירה בתהליכי הייצור. פיתוח מערכות החשמל המופק מאנרגיית השמש שאינה מזהמת וזמינה בחינם ללא הגבלה, עשויה להפוך את היוצרות ולשנות את סדרי העדיפויות האנרגטיים.

חשמל סולארי משמש כבר שנים רבות במערכות שונות

  • חשמל סולארי – מחשבוני כיס רבים הינם סולאריים.
  • רוב המתקנים מעשה ידי אדם המקיפים את כדור הארץ כמו לוויינים, טלסקופים, תחנות חלל וכו’, מופעלים על ידי לוחות סולאריים המייצרים את כל האנרגיה הנדרשת למתקנים.
  • בישראל, נפוץ מאוד השימוש בדודי שמש לחימום מים. מעל 90% מהבתים בישראל מחזיקים בדודי שמש, היקף חסר תקדים בעולם.

חשמל סולארי – חברת החשמל מעודדת

על מנת להביא את חשמל סולארי בישראל לנתח של 10% מכלל ייצור החשמל עד שנת 2020, מעודדת חברת החשמל צרכנים להתקין לוחות סולאריים על גגות בתיהם ולייצר חשמל באופן עצמאי. הבתים עדיין יישארו מחוברים לרשת המרכזית, אך ישתתפו בייצור ויתקזזו עם חברת החשמל. התהליך פועל באופן הבא:

  • חשמל סולארי ביתי בשעות הבוקר, מתחילה המערכת לייצר חשמל עם זריחת השמש, כל עוד אור השמש חלש, ייתכן והצריכה תגבר על הייצור וניעזר ברשת החשמל הארצית על מנת לספק את החשמל לבית.
  • בשעות הצהריים, לפחות בימי הקיץ והאביב, יגבר הייצור על הצריכה והכוח הסולארי יספיק לכל צרכינו האנרגטיים והעודפים יועברו לשכניך ולרשת הארצית וההפרש יתקזז מחשבון החשמל ויוזיל את עלויות צריכת האנרגיה שלנו.
  • בשעות הלילה כמובן שהמערכת אינה מייצרת חשמל ואנו צורכים שוב מהרשת הארצית.

10 מ”ר של לוחות סולאריים יחסוך לנו כ-1000 ₪ בשנה בהוצאות החשמל וניתן להתקין עד 60 מ”ר ללא היתר בנייה. הרווחים מייצור החשמל פטורים ממס וההתקנה אינה דורשת היטלי השבחה.

מהו חשמל סולארי?

חשמל שמש הוא הפיכת אור השמש לחשמל, בין אם ישירות באמצעות פוטו-וולטאים (PV), או בעקיפין באמצעות קולט תרמי סולארי להפקת קיטור המניע טורבינה.
הפאנלים הסולאריים מורכבים מתאי פוטו-וולטאיים, הממירים אנרגיית אור לחשמל. תאים אלו מורכבים מחומרים מוליכים למחצה כמו סיליקון, סלניום או גליום ארסניד. הפאנלים הסולאריים משמשים במבני מגורים ומסחר רבים לייצור חשמל. ניתן להתקין פאנלים סולאריים גם על גגות להפקת חשמל לבניין בו הם נמצאים וכן לרשת.

מה זה חשמל סולארי ביתי?

חשמל סולארי (חשמל שמש) הוא מקור אנרגיה בר קיימא שעשוי להיות המפתח לפתרון משבר האנרגיה העולמי. פאנלים סולאריים מותקנים על מנת להמיר את אור השמש לחשמל. הפאנלים הסולאריים לוכדים פוטונים מהשמש, המומרים לאחר מכן לאנרגיה שמש על ידי התאים הסולאריים.

השימוש הראשון בתאים סולאריים היה בלוויינים בשנות ה-60 וה-70. לוויינים יקרים מאוד ודורשים הרבה דלק כדי לשגר אותם לחלל, כך ששימוש בפאנלים סולאריים יכול לחסוך כסף ולהפחית את הזיהום משיגור דלק לחלל.

אנרגיה סולארית גדלה בהתמדה כבר למעלה מ-30 שנה מכיוון שהיא אחד המקורות הנפוצים ביותר של אנרגיה נקייה הזמינה. רוצים לקבל הצעת מחיר עבור מערכות סולאריות מסחריות לחצו כאן>>

לסיכום המאמר:

אנו מספקים מגוון שירות של חשמל שמש (לוחות סולארים מתקדמים) והותרנו אחרינו עשרות לקוחות מרוצים לאורך העשור האחרון. אנו מציעים סיוע בכל מה שיצרן החשמל הפרטי החדש עשוי להזדקק לו בכל התהליך וכל שנותר לך לעשות הוא להתרווח ולתת לנו לסייע לך לצרף את הבית או העסק שלך למאה ה-21 וליהנות מחשמל נקי, זול ובר קיימא. אנשי המקצוע שלנו הינם ממגוון תחומים ויסייעו לך בתכנון אדריכלי וחשמלי של המערכת כך שניתן יהיה להרגיש מהרגע הראשון שהפרויקט שלך בידיים טובות. אנו מספקים שירותי תפעול ותחזוקה. ניתן לבחור בין שירותים שוטפים וקבועים ובין הזמנת שירות תיקונים ותחזוקה רק במידת הצורך, לפי העדפותיך והצרכים המתאימים לשימוש.

לפרטים נוספים אודות חשמל סולארי ביתי ולייעוץ, אנו זמינים לפנייתך ונשמח לסייע לך להכניס אל הבית את כוחה של השמש.

חשמל סולארי ביתי יתרונות

יתרונות החשמל הסולארי לבית הם רבים ומגוונים. כמה מהפופולריים ביותר כוללים:

– לבעלי בתים יש שליטה על עלות חשבונות האנרגיה שלהם.

– פאנלים סולאריים אינם תלויים ברשת עבור חשמל.

– מכירת החשמל לחברת החשמל וקבלת כסף כל חודש

– בעלי בתים יכולים לחסוך כסף על חשבונות החשמל שלהם על ידי הפקת חשמל משלהם.

חשמל סולארי לבית פרטי

חשמל סולארי הוא סוג של אנרגיה מתחדשת שניתן להשתמש בה לייצור חשמל. מערכת זאת נמצאת בשימוש במשך עשרות שנים וזה אחת הצורות הפופולריות ביותר של אנרגיה מתחדשת.

פאנלים סולאריים מונחים על הגג וממירים את אור השמש לחשמל. חשמל זה יכול להיות מאוחסן או להשתמש ישירות בבתים, בניינים ואפילו מכוניות.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content