contact
mask
פאנלים סולאריים

פאנלים סולאריים

K 2

מאז גילוי הפאנל הסולארי וכוחו להמיר את קרינת השמש לאנרגייה חשמלית לפני כ-100 שנים, עברו תהפוכות רבות בשוק. ישראל מאז ומעולם הייתה בקו הראשון של פיתוחים טכנולוגיים בתחום זה ודחפה את מערכות ייצור האנרגיה הסולאריות של העתיד.

מהו פאנל סולארי?

הפאנל הסולארי בנוי ממוליכים למחצה, בעיקר צורן (סיליקון) אשר בכוחו להמיר פוטונים המוקרנים אל ידי אנרגיית השמש לאנרגיה חשמלית שניתנת לצריכה, אחסון והזרמה ברשת הארצית. הפקת החשמל ממקור כמו השמש מזמן אינסוף אפשרויות בהפחתת עלויות ייצור החשמל – הן העלויות הכלכליות, הן העלויות הסביבתיות והן המורכבויות הפוליטיות הנוצרות מתלותן של מדינות במדינות זרות עבור דלקי מאובנים.

הפאנלים הסולאריים עוזבים את השטח ונכנסים לעיר

אנרגיה סולארית בהחלט יכולה להביא להשפעה אדירה על המאזן האקולוגי. אחרי הכל, 60 אחוז מפליטות הפחמן בישראל, מקורן בייצור חשמל. הפאנלים הסולאריים אינם פולטים מזהמים ומייצרים חשמל בעלויות נמוכות ועשויים לספק פתרון אנרגיה אקולוגי. עם זאת, כיום נפתחות “חוות סולאריות” רבות בשטחים פתוחים, בין השאר באיזורים המהווים בתי גידול לבעלי חיים וצמחים רבים. החום הרב שנצבר והמערכות המכאניות המשמשות למעקב הפאנלים אחרי השמש עשויים לפגוע בבתי גידול אלה ולגרום לנזק סביבתי מסוג אחר, במישור המקומי יותר.

אם כן, על מנת למקסם את היעילות הסביבתית של הפאנל הסולארי, מומלץ להתקינו דווקא במרכזי ערים, על גגות בתים ובתי עסק בו אינם מזיקים לטבע. התקנת המערכות על הגג לא יתפסו שטח קרקע שיכול לשמש למגוון שימושים אחרים בעיר ולא יפגע במרקם החיים הטבעי בשטחים הפתוחים.

בשנת 2019, נראה שהשכילה הממשלה לעודד מגמה זו והחלה להציע הסדרות משתלמות להתקנת מערכות על גגות בתים במרכזים עירוניים וביישובים שונים בארץ.

שחר אנרגיה מייצרת, מפתחת ומתקינה פאנלים סולאריים כחול לבן כבר מעל עשור ומובילה בתחומה

לאורך כל שנות פעילותנו, קידמנו חידושים רבים במערכות פאנלים סולאריים והתאמנו אותן באופן פורץ דרך לצרכים רבים של לקוחות מכל סוגי המגזרים. אנשי המקצוע המנוסים שלנו מספקים שירות לקיבוצים ומושבים רבים בארץ, בתי מלון, מפעלים, מוסדות חינוך, בתי ספר, מפעלים וכמובן, בתים פרטיים.

אנו מקיפים את עצמנו באנשי מקצוע ממגוון תחומים, כך שחברתנו מתפקדת כ-One Stop Shop בה כל השירותים בתהליך התקנת המערכת זמינים לך. בכל התהליך משלב התכנון, עבור בתהליכים הבירוקרטיים והפיננסיים ועד התקנת המערכת והשמשתה.

  • במפגש הראשון עמנו, נבחן את צרכי כל דיירי הבית, המתקנים השונים והיקפי השימוש. מהמידע שנאסוף, נוכל להתאים את המערכת המושלמת לצרכיך.
  • נסייע לך לעמוד בכל הדרישות הטכניות שתעמיד לך חברת החשמל.
  • התקנת המערכת באיכות ומקצועיות הגבוהות ביותר, כך שאורך חייה יהיה אופטימלי.
  • שירותי תחזוקה ותפעול עתידיים.

אנשי המקצוע שלנו ישמחו להשיב לכל שאלה שלך. לייעוץ מקצועי, להזמנת שירות ולפרטים נוספים נשמח לעמוד עמך בקשר בהקדם. לפרוייקטים שביצענו לחצו כאן.

 

מהו פאנל סולארי?

פאנל הוא מכלול של תאים פוטו־וולטאיים המאוגדים בתוך מסגרת המיועדת להתקנה. תאים פוטו־וולטאיים אלה קולטים את אור השמש ובאנרגיה הנוצרת מתקבל חשמל.

איזו תחזוקה נדרשת לפאנלים סולאריים?

יש להקפיד על שטיפת המערכת הסולארית, בצורה יסודית וקבועה בתדירות של אחת לחודש לפחות בחודשי הקיץ. הדרך הנכונה לניקוי הפנלים היא ע”י שטיפה במים נטולי מינרלים ומלחים ומסוננים מאבנית, יש להימנע משימוש בחומרים כימיים העלולים לפגוע בפאנלים.

מה כולל תהליך ייצור החשמל דרך פאנלים סולאריים?

הפאנלים מורכבים מתאים, התא מורכב, בהפשטה, משתי שכבות של סיליקון שעברו אילוח, מה שיוצר הפרשי פוטנציאל ביניהם. כאשר קרן השמש (הפוטונים שבה) פוגעת בשכבה העליונה של הסיליקון, שטעונה בעודף אלקטרונים, היא משחררת אלקטרונים שנעים לשכבה השנייה ונוצר זרם חשמלי ישיר (DC). הזרם משורשר בין התאים בכל פאנל ובין הפאנלים ונאסף באמצעות כבלים אל המהפך (ממיר), שהופך את הזרם לזרם  חליפי -AC ,שניתן להזרים אותו לרשת החשמל. היתרון הגדול של זרם חליפי הוא: היכולת להזרים אותו למרחקים ארוכים בלי איבודים משמעותיים.

למה לבחור בחברת שחר אנרגיה?

חברת שחר אנרגיה היא החברה המובילה בישראל למערכות סולאריות. שחר אנרגיה בע”מ היא מהחברות הראשונות בתחום, ועל כן בעלת הנסיון הרב ביותר. הוקמה בתחילת 2009 ועוסקת בתחום האנרגיות המתחדשות. החברה מתמחה בפתרונות לאנרגיות מתחדשות ויעילות אנרגטית, עם דגש בתחום הפוטו וולטאי. לחברה יש ידע רב בתחום הרגולציה, הטכנלוגיה ופתרונות מימון, המאפשרים ללקוח לקבל פתרון מיטבי עבור הפרויקטים. החברה זכתה במכרזים גדולים ולכן מאפשרת רכישת ציוד בהיקפים גדולים ובמחירים אטרקטיביים, ומאפשרת איכות גבוהה במחיר רגיל.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
072-3972161
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם