גגות סולאריים

חברת החשמל נטלה על עצמה משימה להפיק 10% מהאנרגיה המיוצרת בישראל ממקורות אנרגיה מתחדשים בלתי מזהמים. כיום עומד נתח זה מהייצור על 3%. על מנת להגיע ליעד זה. מציעה חברת החשמל הסדרות חדשות לעידוד התקנת מערכות סולאריות על גגות סולאריים, על מנת לנצח שטח ריק רב על גגות החשופים לשמש רוב שעות היממה. כעת אושרה מכסה של 300 מגה-ואט למערכות הגגות וכל המעוניינים להצטרף להסדרה זו צריכים להזדרז.

גגות סולאריים ארבע הסדרות חדשות זמינות

  • הסדר תעריף למתקנים קטנים – מאפשרת לצרוך חשמל באמצעות מתקן בהספק של עד 100 ק”וטש בתעריף מיוחד ומשתלם של 48 אגורות לקוט”ש.
  • הסדר תעריף למתקנים בינוניים – מאפשרת לצרוך חשמל באמצעות מתקן בהספק של עד 15 ק”ו בתעריף מיוחד ומשתלם של 45 אגורות לקוט”ש. בשני ההסדרים התעריף נחתם ונותר ללא שינוי לתקופה בת 20 שנים, מה שלמעשה מקנה לבעלי המערכת חסינות מפני עליית מחירי החשמל.
  • עדכון הסדרת מונה נטו – ההסדרה הפופולרית המאפשרת לייצר חשמל באופן עצמאי ולהתקזז עם חברת החשמל מגדילה את מכסתה בעוד 100 מגה-ואט ופותחת את התכנית שוב להגשת בקשות.
  • הסדר לצריכה עצמית – כל צרכן יוכל לייצר חשמל עבור עצמו על גגות סולאריים השונים ולהשתמש בו לצרכיו.

כמה נתונים חשובים

כמה דברים שכדאי לדעת על גגות סולאריים:

  • אורך חיי המערכת הוא כ-25 שנה.
  • את ההשקעה בהתקנת המערכת ניתן להחזיר תוך 6-8 שנים.
  • בבית משותף, נדרשת הסכמת כל הדיירים על מנת להתקין מערכת על הגג.
  • ניתן להגיש בקשה בקלות דרך אתר רשות החשמל.

האם גגות סולאריים דורשים תחזוקה?

מבנה המערכת הייחודי ועמידות הפנלים יוצר גגות סולאריים שאינם דורשים תחזוקה והשקעה, ועמידים לאורך עשרות שנים. ככלל, המערכת זקוקה לניקוי קל מעת לעת ומומלץ לבצע בדיקת תקינות שנתית, שתכלול בחינה של כלל רכיבי המערכת, בדיקת יעילות, ניצול ותפוקה למיצוי מלא של הפקת אנרגיה על ידי המערכת. חברת שחר אנרגיה מלווה את הרוכשים גם אחרי שלב הרכישה וההתקנה המקצועית, ומספקת אחריות נרחבת וארוכת שנים, שכוללת מענה לכל צורך לרבות בדיקות המערכת השנתיות כנדרש.

האם זה בטיחותי?

מערכות סולאריות המותקנות על הגג נדרשות לעמידה בדרישות תקינה מחמירות, הנוגעות לחיבור מערכות האנרגיה למערכת החשמל, עמידות מכנית ועמידות ובטיחות בתנאים סביבתיים שונים. התקנת המערכת מתבצעת תוך הקפדה על חיבור הרמטי של המערכת לקונסטרוקציה, ללא סכנת תזוזה גם כנגד עומסים, רוחות ומפגעים, ללא פגיעה בתשתיות איטום ובידוד, חיבור למערכת החשמל באמצעות ממירים ייחודיים שמבטיחים זרימה תקינה של חשמל והתאמת התשתית לעומס הצפוי, ושילוב מערכות בקרה והתראה דיגיטליות לזיהוי תקלות ומפגעים.

בשפה הלא מקצועית ניתן לקבוע ללא עוררין כי מערכת סולארית על הגג שהותקנה על ידי חברה מקצועית ומוסמכת היא מערכת בטוחה במיוחד.

האם גגות סולאריים מכניסים כסף באופן קבוע

מהות הגג הסולארי היא ניצול אנרגיית השמש לצורך שימוש אישי ורווח כספי, מה שמתנה את רווחיות המערכת בתנאי מזג האוויר והיקף החשיפה לשמש.

במדינת ישראל ממוצע ימות השמש בשנה עומד על 300 ימים, מה שהופך את המערכת לכלי הכנסה פאסיבית משתלם במיוחד.

בבחינה של עלות מול תועלת נמצא כי ההכנסה המתקבלת מן המערכת הסולארית על גבי גג פרטי או גג בית העסק, תחזיר את ההשקעה הכספית הכרוכה בהתקנת המערכת בתקופה ממוצעת בת שש עד שבע שנים.

חברות המימון מביעות אמון בטכנולוגיה ובהשקעה ומספקות ללקוחות בעלי גג מתאים מימון מלא, שמאפשר את התקנת המערכת ללא הון עצמי אישי, בתנאי מימון מעולים ובפריסת תשלומים נוחה.

נוסף על כך, מערכת סולארית לגג תביא לחיסכון ממוצע בסך 14000 ₪ מדי שנה  בעלויות החשמל, מה שמחזק את התועלת הכלכלית.

גגות סולאריים לבעלי עסקים

ניתן לחסוך כסף רב מהוצאות האנרגיה סולארית של העסק על ידי בחירה באחת מן התכניות המוצעות. חשוב לזכור, ישנן שעות וימים בהם העסק אינו נמצא בשימוש ואינו צורך כל אנרגיה. לאורך כל הזמן הזה הגגות הסולאריים ממשיכים לייצר אנרגיה יקרת ערך שניתן לצבור, לקזז ולהרוויח ממנה. התעריפים הקבועים יאפשרו לכם לעשות תחזיות כלכליות מושכלות וארוכות טווח כאשר היקף הוצאות החשמל מובטח.

לבתים פרטיים

גגות סולאריים-  כל המשפחה תוכל ליהנות מחשמל נקי, זול ובר קיימא ואת הכסף הרב שייחסך לכלכלה המשפחתית ניתן יהיה להשקיע בדברים החשובים באמת. שטח של עשרה מטרים רבועים יהווה שטח מספק בעבור מרבית צרכי משק הבית, בעבור בית מגורים יחיד.

להתקנת גגות סולאריים יש צורך בליווי מקצועי על ידי המומחים המובילים בתחום – שחר אנרגיה תסייע לך לעשות כסף מהשמש

בעשור האחרון הקפנו את עצמנו באנשי מקצוע מצוינים ממגוון תחומים, כדי שנוכל לספק לך חבילת שירותים מגוונת ומלאה של כל מה שרק צריך בהתקנת גגות סולאריים. ננהל עבורך את כל תהליך ההתקנה והתחזוקה כ-Turnkey Project בליווי צמוד משלב התכנון ועד התחזוקה השוטפת של המערכת המותקנת.

נשמח לענות לכל שאלה שעשויה לעלות לך על הדרך בה נפתח את הפתרונות האופטימליים ביותר לכל צרכי האנרגיה שלך בצורה חדשנית, יצירתית ותפורה לפי מידותיך. אנו מזמינים אותך יצור עמנו קשר.

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content