מערכת מונה נטו

ייצור עצמאי | אנרגיה בת קיימא | השקעה משתלמת | חשמל זול ונגיש – תנו לשמש לעבוד עבורכם

מתקני ייצור חשמל אחראיים סביבתית, זולים, אוטונומיים ומתקדמים טכנולוגית

כחלק מהמגמה המתפתחת לספק פתרונות אנרגיה מתקדמים ואקולוגיים לכלל אזרחי ישראל, מציעה הסדרה זו מערכת חדשנית זו בשיטת מונה נטו. המערכת מאפשרת לכל צרכן ייצור חשמל עצמאי באמצעי אנרגייה נקייה ומתחדשת לצריכתו האישית, וכמו כן מאפשרת להעביר את עודפי הייצור בחזרה לרשת הארצית בשיטת מונה נטו. משמעות הדבר היא כי יתגלה לנו לאורך הזמן, כי בייצור עצמאי נמצא את עצמנו עם עודפי ייצור חשמל שטרם צרכנו אותם נוכל למכור בחזרה לרשת ולקזז אותן מחשבון החשמל הסופי. ההסדר מאפשר צרכנות חכמה, יעילה ואחראית סביבתית של אנרגיית החשמל לבית או לעסק.

מהי מהות הסדר מונה נטו?

בשנים האחרונות מקדמת הממשלה פתרונות מתקדמים לייצור אנרגיה בת קיימא, כחלק ממדיניות זו לעידוד ייצור חשמל באנרגיות מתחדשות, נקבע הסדר מיוחד לצרכני חשמל בעלי מתקנים לייצור חשמל מבוזר באנרגיה מתחדשת בשיטת מונה נטו. כלומר, מונה אשר מודד את צריכה החשמל בקיזוז האנרגייה שיוצרה באופן עצמאי והוחזרה לרשת לשימוש כללי.מערכת מונה נטו

למי מיועד הסדר מונה נטו?

ההסדרה המדוברת מיועדת לצרכני חשמל מכל המגזרים – הפרטי, הציבורי, העסקי ורשויות מקומיות כאחד, בעלי מונה תעו”ז, המבקשים להתקין בביתם, בעסקם או ביישובם מתקן לייצור אנרגיה ממקורות ירוקים ומתחדשים בהספק של עד 5 מגהוואט.

כיצד ניתן להצטרף לשירות?

על כל צרכן, בין שהינו חברה פרטית, ארגון ציבורי, רשות מקומית או אדם פרטי, המעוניין להפוך ליצרן חשמל אוטונומי, לרכוש בכוחות עצמו מערכת פוטו-וולטאית העומדת בתקנים של רשות החשמל. על הצרכן להיעזר באנשי מקצוע מורשים על מנת להתקין את המערכת. כמו כן, יירשם הצרכן באתר האינטרנט של חברת החשמל שתיענה בהזמנה בכתב למשרד רשות החשמל במחוז מגורי הצרכן לצורך קבלת ההנחיות המדויקות, ולהגשת כל המסמכים וההיתרים הנדרשים.

כמו כן, תספק הרשות לצרכן או לחברה האמונה על ההתקנה מטעמו כל הפרטים הטכניים הנדרשים לחיבור המתקן ושילובו ברשת. הלקוח אחראי להשיג את כל ההיתרים הנדרשים על ידי הרשות.

שחר אנרגיה בעלת ניסיון רב שנים בכל הפרוצדורות הנדרשות להתקנת מערכות אלה בייצור כחול לבן ובמקצועיות ללא פשרות ושילובן ברשת החשמל ותלווה אותך בכל הנדרש כולל השגת כל ההיתרים הנדרשים והגשתם באופן מסודר לרשות החשמל.

כיצד מחושב חשבון החשמל בהסדרה זו?

עודפי הייצור יחושבו וכנגדן ייזקף לצרכן קרדיט שניתן לנצל באחד מהמסלולים הבאים:

  • זיכוי המתקזז בחשבון החשמל הבא
  • מכירת עודפי הייצור לחברת החשמל.
  • מכירה ליצרן אחר בעל רשיון בתוקף.

המידע המפורט כאן נלקח מאתר “חברת חשמל”- ההסדרה אחרונה בדבר ייצור חשמל במתקני ייצור לאנרגיה מתחדשת-https://www.iec.co.il/pv/pages/nero.aspx.

 

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content