מערכת טורבינות – רוח

מערכת טורבינות וטורבינות רוח קטנות

מערכת טורבינות המאפשרת ייצור חשמל אוטונומי לצריכה עצמית והעברת עודפי הייצור לרשת החשמל הארצית באמצעות טכנולוגיה פוטו-וולטאית או טורבינות רוח

 

מערכת טורבינות – מהי משמעות ההסדר?

כיום אין עוד מנוס מעובדה עגומה אך פשוטה זו – משאבינו הטבעיים מתדלדלים מיום ליום ודרישות הצרכנים להגברת הייצור מטילות עומס רב על מערכות קיום החיים של כדור הארץ עד לערעור האיזון האקולוגי המאפשר חיים. בישראל, מהווה משק החשמל את הגורם העיקרי לזיהום אוויר מפליטת חלקיקים הנוצרים משריפת דלקי מאובנים. תחנות הכוח הפחמיות בישראל פולטות כ-60% מהפחמן הדו חמצני ו- 38% מהחלקיקים מתוך כל הפליטה השנתית של מזהמים אלה. לכן, פועל המשרד להגנת הסביבה לפיתוח פתרונות חדשניים לייצור חשמל ממקור אנרגיה בר קיימא. בהמשך למדיניות הממשלה לעידוד ייצור חשמל באנרגיות מתחדשות, כמו אנרגיית השמש והרוח, נקבע הסדר מיוחד לצרכני חשמל בעלי מתקנים פוטו-וולטאים או טורבינות רוח המשמשים לצריכתם העצמית והזרמת עודפי האנרגיה לרשת, כך שהצרכן הופך להיות גם ליצרן העצמאי ואף יכול למכור את עודפי הייצור בחזרה לחברת החשמל.

למי מיועד הסדר זה?

מערכת טורבינות למי מיועד ההסדר מיועד לצרכנים בכל המתחים ומכל המגזרים – אדם פרטי, חברה, ארגון ציבורי או רשות מקומית, המחזיקים ברשותם מתקנים לייצור חשמל באנרגיית שמש או רוח. לצרכנים ביתיים מורשה התקנת מתקן במתח עד 15 קילו-וואט. לצרכנים בכל תעריף אחר, ניתנת הרשאה להתקין מתקן פוטו-וולטאי בהספק שלא יעלה על 50 קילו-וואט.

כיצד מצטרפים?

ראשית, יש לרכוש מתקן פוטו-וולטאי או טורבינת רוח העומד בתקנים שנקבעו על ידי רשות החשמל. על הצרכן המתקן יותקן באחריות הצרכן על גג ביתו, בסיוע איש מקצוע מורשה ומנוסה. בנוסף, על הצרכן להירשם באתר האינטרנט של חברת החשמל. לאחר ההרשמה, יקבל הצרכן הזמנה בכתב למשרדי הרשות במקום מגוריו ויקבל הנחיות והסכם שימוש.

בנוסף, יסופקו לצרכן על-ידי רשות החשמל כל הפרטים הטכניים הנדרשים להתקנה. כמו כן, הצרכן יידרש להמציא היתר מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה להצבת המתקן.

במשך העשור האחרון, פעלה שחר אנרגיה בנחישות רבה בזירת מערכות ייצור החשמל ממקורות מתחדשים. יש לנו ניסיון ענף בכל הפרוצדורות הנדרשות להתקנת מערכות אלה ושילובן ברשת החשמל. אנשי מקצוע מהשורה הראשונה מלווים את הצרכן בכל הנדרש בפרויקט, לרבות כל ההיתרים הנדרשים והגשתם באופן מסודר לרשות החשמל.

קצת מידע על טחנות רוח

טחנות רוח הן המצאה ישנה שקיימת כבר מאות שנים. הם משמשים עד היום במקומות רבים ברחבי העולם, אך הם הוחלפו גם במקורות אנרגיה אחרים. טחנות רוח הומצאו בהולנד במאה ה-16 ושימשו במקור לשאיבת מים מבארות. כיום, טחנות רוח משמשות בעיקר לייצור חשמל או לשאיבת מים מבארות.

מערכת טורבינות כיצד מחושב התעריף?

המחיר התקף לצרכן ייקבע עם אישור בקשתו לשילוב מערכת פוטו-וולטאית או טורבינת רוח ברשת החשמל. המחירים יוצמדו למדד המחירים לצרכן, יעודכנו אחת לשנה ומובטחים לעשרים שנה.

חשבון החשמל הנצרך יחושב בהתאם לתעריף הצריכה הרלוונטי הרגיל בתוספת תשלום קבוע נוסף לצרכן בעל מתקן פוטו-וולטאי או טורבינות רוח.

המידע המפורט כאן נלקח מאתר “חברת חשמל”

לקבלת מידע מקיף על לוחות סולארים >> https://shaharenergy.co.il/

 

שתפו עם חברים
צרו עמנו קשר
*6793
כפר סבא התע"ש 20
ימים א’-ה’ 08:00-18:00
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם
התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
Skip to content